Garbės piliečio vardas – pasvaliečiui ir kraštiečiui

12202525_1093457183999971_1451047507_n

Šiemet Pasvalio krašto Garbės piliečių gretas papildys du nauji žmonės: vienas – pasvalietis, kitas – mūsų kraštietis. Savivaldybės taryba nutarė šiuos garbingus vardus suteikti ilgamečiui Pasvalio rankininkių ugdytojui, Lietuvos nusipelniusiam treneriui Laimonui Daugiui – už ypatingus sportinius nuopelnus ugdant Pasvalio krašto jaunuomenę ir didelio meistriškumo rankininkus, Pasvalio krašto garsinimą, mūsų kraštiečiui dr. Povilui Kizniui – už kultūrinę, patriotinę, mecenatinę veiklą Pasvalio krašto labui, inovatyvaus ir pažangaus verslo vystymą.

Pasvalio krašto garbės piliečiui nominuoti Laimoną Daugį pasiūlė Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos rankinio federacija ir sporto draugija „Žalgiris“, dr. Praną Kiznį – Daujėnų seniūnija ir Daujėnų bendruomenė, Pasvalio krašto muziejus bei kitas mūsų kraštietis vyskupas Jonas Kauneckas.

Pernai savo 70-mečio jubiliejų minėjęs Laimonas Daugis gimė 1944 metų rugsėjo 6 dieną Pučekalnės kaime, Biržų rajone. Jo seneliai ir tėvai buvo ūkininkai. 1951 metais kartu su tėvais ištremtas į Sibirą, Tomsko sritį. Į Lietuvą grįžo po penkerių metų. Baigė Nemunėlio Radviliškio vidurinę mokyklą, po to – tuometį Kauno Kūno kultūros institutą. Dirbo Pušaloto vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytoju, Pasvalio vaikų ir jaunių sporto mokyklos treneriu. Keletą metų – Pasvalio Kūno kultūros ir sporto komiteto pirmininku, o iki pat 2014 rugsėjo – Pasvalio sporto mokyklos rankininkių treneriu.

Laimonas Daugis beveik pusšimtį metų treniravęs jaunąsias Pasvalio krašto rankininkes, išugdė olimpinę ir Pasaulio čempionę Sigitą Mažeikaitę-Strečen, Pasaulio jaunimo vicečempionę Genutę Garšvinskaitę, Europos taurės laimėtoją Lijaną Juozulynaitę, Pasaulio ir Europos jaunimo vicečempiones Ramunę Pekarskytę ir Vilmą Baršauskaitę, Pasaulio studentų žaidynių bronzos medalio laimėtoją Justiną Balzarevičiūtę, aštuonias šalies rinktinei atstovavusias rankininkes, beveik tris dešimtis rankininkių, atstovavusių įvairaus amžiaus šalies rinktinėms.

Visą straipsnį skaitykite 2015-11-07„Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Šaunus treneris, šaunus žmogus. Nors senai nebesportuoju bet kiek pas jį treniravausi nesu girdėjusi nei b vieno blogo žodžio iš jo lūpų -ir nesvarbu ar nusižaisdavom ar gerai žaisdavom. BPats pikčiausias jau būdavo kai sasiskomis išvadindavo… 🙂 ir visada su šypsena, be jokių didelių nervų ar keiksmų…Malonu šį žmogų matyti ir tikrai verta pagerbti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.