Mamos nebėra, o karti nuoskauda liko

Pasvalio ligoninėje dirba daktarė „stebukladarė“. Ją sutikom Neurologijos skyriuje. Tai gydytoja Cecilija Stiegienė, į kurios rankas buvom atidavę savo 91-erių metų mamą Vandą Brantienę. Ji buvo visiškai bejėgiškos būklės – gulėjo lovoje nejudėdama, gal tik retkarčiais kokį pirštą pakrutindavo. Tikėjomės, kad medikų priežiūra palengvins jos gyvenimo saulėlydį. Mama, jau anksčiau iškentusi kelias sudėtingas operacijas, atlaikiusi daug sunkių gyvenimo išbandymų, irgi visada tikėjo žmonių teisingumu. Deja, minėta gydytoja iš mūsų tiesiog pasityčiojo – kitų žodžių aš nerandu.

Ligoninėje mama praleido dvylika dienų. Kai kuriuos vaistus teko pirkti mums patiems, bet visa tai puikiai suprantu: ligonių skyriuje daug, o vaistų trūksta. Visas tas dienas prie mamos budėjome ir mes – jos artimieji. Jokių gerų pokyčių nematėme. Kaip kad gydytoja buvo patarusi, mamą kasdien po kelis kartus kėlėm, sodinom lovoje, masažavom, valgydinom tarsi kūdikį. Žinoma, tą darėm ne vien mes, bet ir nuoširdžios Neurologijos skyriaus slaugytojos. O per gydytojos vizitacijas artimieji būdavo išprašomi iš palatos.

Kai mamą iš ligoninės vežėmės namo, visi, kas buvo netoliese, tarp jų ir patys medikai, matė, kaip bejėgę moterį į mašiną nešė net trys žmonės.

Kadangi mamai ir toliau reikėjo nuolatinės slaugos, nutarėme kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo komisiją Biržuose. Nuvežėm iš ligoninės gautus išrašus, kuriuos privalu pateikti šiai komisijai. O ten išgirdome, jog neįgalumo mamai nustatyti negali, nes pagal gydytojos neurologės surašytą „epikrizę“ mamos sveikata po gydymosi ligoninėje… smarkiai pagerėjusi….

Regina ŠLEVIENĖ

Visą straipsnį skaitykite 2015-10-03 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

2 Comments

  1. Vis negaliu atsistebeti sio zmogaus naivumu. Nejaugi Jus galvojate, kad idedamas tik mazdaug trecdali straipsnio, padidinsite http://www.darbs.lt puslapio lankomuma? Atsipeikekit. Jeigu norit buti zinomi, pradekit normalius straipsnius ikelt, o ne ju abstract’us. Taip tik skaitytoju rata mazinate. Susimastykit 😉 Pasvalys ir taip jau gausiu skaitytoju buriu nepasizymi, o stai ir man noro vis reciau atsiranda cia uzeit. Taip ir nunyskta tokie, is pirmo zvilgsnio atrodytu, neblogi puslapiai. Maziau komercijos, pinigo is kaimo gyventoju nepasididinsit 🙂

  2. niu nesakykit.. gydytoja tikrai gerule 🙂 ui kokia gerule.. jai saugumas visur vaidenas 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.