Provincijoje gyvenančiam žmogui ligoninė nereikalinga?

Ligonine

Laikas nuo laiko tenka pastebėti, kad egzistuoja dvi Lietuvos: Vilniaus ir „ta kita“. Viena – išblizginta, prioritetiniais Europos milijonais maitinama, patogiai, perspektyviai gyvenanti ir drąsiai žengianti į „šviesią ateitį“. Kita… Čia taip pat galbūt ne taip jau blogai, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio: viskas optimizuota, integruota, supaprastinta ir palengvinta. Nors apie čia gyvenančius žmones dažniausiai nerašo blizgantys gyvenimo būdo žurnalai, o kai kurie aukšti „tautos gelbėtojai“ aplamai linkę juos vadinti „runkeliais“, visgi ir čia būnantys svajoja nors akies krašteliu išvysti kitokį rytojų.

Tiesa, labai dažnai atrodo, kad „Vilniaus Lietuvai“ būtų gerokai lengviau ir patogiau gyventi, jei „tos kitos“ nebūtų išvis. Tad jau ne pirmas dešimtmetis, kadencija po kadencijos ministrai ir ministriukai pluša išsijuosę, kad tik paprasto žmogaus gyvenimas būtų geresnis, patogesnis. Ir sklinda per mūsų žemelę dekretai, įstatymai ir įsakymai bei optimizavimo planai. Tik spėk keistis! Gražu ir gera taip, kad kaip sakė vienas klasikas, „nors imk ir nusišauk“…

Rožiniai ministerijos planai

Bet jiems vis dar negana. Štai Sveikatos apsaugos ministerija gąsdina, kad iki kitų metų vidurio ketinanti užbaigti ketvirtąjį ligoninių tinklo konsolidavimo etapą. Kodėl „gąsdina“? Todėl, kad per pirmuosius tris etapus nuo 2003 m. jau uždarytos ar prie kitų ligoninių prijungtos 42 gydymo įstaigos, 14-oje rajoninių ligoninių dėl per mažo gimdyvių skaičiaus nebeliko akušerijos skyrių, 10 -yje, kuriose buvo nepakankamas didžiųjų operacijų skaičius, buvo uždaryti chirurgijos skyriai, centralizuotas greitosios medicinos pagalbos paslaugų valdymas.

Tačiau negi pusiaukelėje sustosi… Valdininkai parengė naują rajoninių gydymo įstaigų pertvarkos projektą, kuriuo numatoma plėsti ambulatorines ir dienos chirurgijos paslaugas bei slaugą, bet mažinti stacionarinį gydymą.

Pertvarkų bus reikalaujama iš tų ligoninių, kuriose pacientai aktyvaus gydymo lovomis naudojasi mažiau nei 300 dienų per metus (šalies vidurkis – 266 dienos). 46 Lietuvos ligoninių (iš 87) gydymo lovų panaudojimas yra žemesnis už šalies vidurkį. Taigi daugiau nei pusei gresia vienokios ar kitokios pertvarkos.

Viktoras STANISLOVAITIS

Visą straipsnį skaitykite 2015-08-25 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Aku baru saja terjumpa satu webtsie kad kahwin online kat . Banyak jugak pilihan kad kahwin yang best2 ada kat sana. Layanan diorang memang terbaik.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.