Per Žolinę joniškėliečiai rinks skaniausiai raugintus agurkus

rauginti-agurkai-61812575-001

Nuo seno, rugpjūčio viduryje, kai svarbiausi lauko darbai jau nudirbti, lietuviai švenčia vasaros ir rudens sandūrą. Žolinė – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus grūdų ir padarydavo alaus, giros.

Įvedus krikščionybę, ši šventė sutapatinta su Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena.

Kiekvienais metais Lietuvos bažnyčiose rengiami iškilmingi Žolinės atlaidai. Bažnyčiose šventinamos vaistingos laukų žolelės, gėlės, javai ir daržovės.

Joniškėlis nuo amžių garsėjo savo Žolinės atlaidais. Žmonės iš tolimiausių parapijų važiuodavo (ir tebevažiuoja) melstis į Švč. Trejybės bažnyčią. Ne išimtis ir šis rugpjūtis. Miestelėnai nekantriai laukia svarbiausios metų šventės.

Joniškėlio miesto bendruomenė kartu su kultūros centru bei seniūnija rugpjūčio 15 d., šeštadienį, ruošia staigmeną – smagią šventę „Žolinės kitaip!“

11 val. 30 min. Joniškėlio Švč. Trejybės bažnyčioje prasidės Žolinės atlaidai.

Pavakarėje organizatoriai visus kvies rinktis į miesto sodą. 17 valandą prasidės Etnografinių regionų metams skirtas koncertas. Susirinkusiesiems gros, šoks ir dainuos Raubonių folkloro ansamblis „Tatula“ bei Pakruojo rajono Stačiūnų folkloro kolektyvas „Volungė“. Gerą ūpą palaikys jaunasis pasakorius, konkurso „Tramtatulis 2015″ laureatas Mikas Mažeika.

18 valandą į Joniškėlį su šeima atvyks padūkėlė Pepė Ilgakojinė. Vaikučių lauks žaidimai, smagios užduotėlės ir linksmos atrakcijos.

Kol skambės liaudiška muzika Pasvalio visuomenės sveikatos biuro specialistai nemokamai matuos arterinį kraujo spaudimą, plaučių tūrį, plaštakos jėgą, vandens kiekį kraujyje, kaulų masę, kūno svorį.

19 valandą bus apdovanoti gražiausių Joniškėlio sodybų šeimininkai. Tuomet prasidės tai, ko mūsų krašte greičiausiai dar nėra buvę – skaniausiai raugintų agurkų konkursas. Miestelio bei aplinkinių kaimų gaspadinės varžysis kurios agurkai macnesni. Geriausiai atiteks vertingas prizas. Koks jis – organizatoriai kol kas laiko paslaptyje ir kartu kviečia visas rajono šeimininkes telefonu 8 684 48 554 registruotis į šį smagų bei originalų konkursą.

20 valandą maestro Jonas pradės koncertinę programą. Vakaro žarų fone skambės laiko patikrinti šlageriai. Bus galima šokti, klausytis dainų ir joms pritarti, pasidairyti po krašto gaspadinių turgelį, bendrauti su bičiuliais ar artimaisiais, ragauti skanaus (kokį moka virti tik Joniškėlyje) alaus bei giros, skanauti dūmais kvepiančių kepsnių, ypatingo Joniškėlio bendruomenės daržovių troškinio ir tiesiog džiaugtis vasara. O kad būtų smagiau ir azartiškiau, šventės organizatoriai visus kvies sudalyvauti loterijoje. Prizai – smagūs ir nekasdieniški: maišas aukščiausios rūšies ekologiškų kvietinių miltų, nemokamos autoserviso paslaugos, elektrinė mėsmalė, ekskursija „Naktis Karpių dvare“, dešimt kebabų ir taip toliau. Daugiau nei 30 prizų įsteigė vietos verslininkai. Artėjant vidurnakčiui, paaiškės pagrindinio prizo – naujutėlaičio dviračio nugalėtojas. Dviratę transporto priemonę šventei padovanojo Vilniaus joniškėliečių klubas „Mažupė“. Visi už loterija surinkti pinigėliai bus skirti Joniškėlio miesto bendruomenės veiklai.

Kas nors kartą yra buvęs Joniškėlio šventėse, žino, kad pats gražiausias jos momentas – fejerverkai. Ir taip yra anaiptol ne dėl virš galvų vykstančio ugnies šou, o dėl to, kas vyksta ant žemės. Žodžiais sunkiai nupasakojamas jausmas, kai visi šventės dalyviai, tarsi didžiulė šeima, susirenka Mažupės pakrantėje, šalia miesto Angelo ir kartu mėgaujasi reginiu. Šeštadienį fejerverkai prasidės 23 valandą.

Joniškėliečiai ragina visus atvykti pas save ir Žolinę atšvęsti truputį kitaip.

Darbo“ inf.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.