Noriuose tapo šviesiau

Noriai 3

Gatvių apšvietimas – opi mūsų neturtingos Savivaldybės problema, kuri nuo šiol beveik nebeaktuali Norių kaimui. Nesenai Norių krašto bendruomenės pirmininkė Asta Bendoraitienė sukvietė gyvenvietės žmones norėdama pristatyti ką tik užbaigtą kaimo gatvių apšvietimo projektą, įgyvendintą bendradarbiaujant kartu su akcine bendrove LESTO bei Vaškų seniūnija ir kurį finansavo paramos fondas „Lietuvos energija“. Prieš projekto įgyvendinimą Noriuose švietė septyni 500 vatų galios šviestuvai. Dabar kaime jų net 14. Juose sumontuotos modernios, Lietuvoje pagamintos LED technologijos lempos, kurios gali šviesti 60000 valandų, nekenksmingos aplinkai bei yra beveik dešimt kartų taupesnės už prieš tai buvusias kaitrines. Naujųjų lempų skleidžiama šviesa (esant minusinei temperatūrai šviesos srautas būna intensyvesnis, todėl žiemą jos šviečia ryškiau) patiko ne visiems Norių gyventojams. Kai kurie net pradėjo bambėti, kad permainos nereikalingos. Tačiau bendruomenės pirmininkė Asta Bendoraitienė nė nemano sustoti. Veikli moteris paskaičiavo, kad keturiolika naujųjų lempų, šviesdamos visą tamsųjį paros metą, sunaudos tiek pat energijos, kiek septynios prieš tai buvusios lempos per dvi valandas. Ekonomija akivaizdi.

Viktoras STANISLOVAITIS

Visą straipsnį skaitykite 2015-04-14 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Tai – Kisos Vorobjaninovo posakis iš „Dvylikos kėdžių“. Pamenat: Ostapas Benderis mokė Kisą ubagauti! Prisiminiau, perskaitęs „…apie opią neturtingos Savivaldybės problemą…“ Savivaldybės – taip ir parašyta: Didžiąja raide… Beveik, kaip Tėve mūsų…
    Nereikėjo mėtyti pinigų pusmilijonio litų „vertės“ „Joniškėlio planui“ ar ruoštis savivaldybės buveinės apšvietimui „įleidžiamais į gruntą šviestuvais“… Nereikėtų tada dejuoti apie neturtą ir, kaip parašyta, „ekonomija akivaizdi“ rastųsi. Pinigų yra, nėra gaspadorių!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.