Posėdžiavo ligoninės Stebėtojų taryba

Stebi 1

Praėjusį antradienį posėdžiavusi Pasvalio ligoninės Stebėtojų taryba pirmiausia išklausė informaciją apie pernai UAB „Audito nauda“ atlikto audito išvadas. Visos jos mūsų ligoninei palankios. „2014-ieji ligoninei buvo nelengvi metai. Tiesa, būta dar sunkesnių“, – kalbėjo ligoninės vyriausioji finansininkė Palma Janulevičienė, prieš pradėdama komentuoti praėjusių metų veiklos ataskaitą. Kaip ir ankstesniais metais, daugelis statistinių rodiklių buvo lyginami su , galima sakyti, ligoninės „aukso amžiumi“ – 2008 metais. Nuo to laiko ligoninės finansavimas nuolat mažėjo. Tačiau per tuos šešerius metus taip pat gana sparčiai mažėjo gyventojų. Pavyzdžiui, pernai ligoninė gavo 12 mln. 018 tūkst. litų, 471 tūkst. mažiau nei 2008 metais. Vis dėlto ligoninė 2014 metus sugebėjo baigti turėdama 209 tūkst. litų teigiamą finansinį balansą. „Tai lėmė ne tik balo vertės nuo 0,93 iki 0,95 padidinimas metų pabaigoje, bet ir viršytų palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų apmokėjimas“, – paaiškino P. Janulevičienė. Tai leido po daugelio metų, prieš šv. Kalėdas, ligoninės darbuotojus pamaloninti vienkartinėmis 300 litų šventinėmis išmokomis. Vyr. finansininkė pasidžiaugė, kad kol kas netrūksta apyvartinių lėšų – laiku išmokami atlyginimai ir nevėluojama atsiskaityti su tiekėjais. Taip pat ir Teritorinės ligonių kasos (TLK) su mūsų ligonine už suteiktas paslaugas atsiskaitydavo laiku – per 30 dienų. Tuo tarpu pernai, užpernai vykusiuose Stebėtojų tarybos posėdžiuose savalaikio atsiskaitymo problema buvo įvardijama kaip viena pagrindinių bėdų. Pernai ligoninė už mokamas finansines paslaugas gavo per 394 tūkst. Lt pajamų. Iš jų – per 140 tūkst. Lt už fizinės medicinos ir fizioterapijos kabineto paslaugas, per 110 tūkst. Lt – už kompiuterinio tomografo paslaugas. Beje, šia modernia medicinine įranga taip pat naudojosi Biržų, Pakruojo ir Radviliškio ligoninių pacientai. Už vairuotojų medicininės komisijos darbą klientai per 2014 metus sumokėjo per 22 tūkst. litų. Didžioji dalis gautų minėtų pajamų – per 336 tūkst. Lt skirta naujai medicininei įrangai. Reprezentacinėms reikmėms atiteko per 35 tūkst. Lt, iš jų didžioji dalis buvo skirta ligoninės 70 metų jubiliejui paminėti. Pernai Pasvalio ligoninės darbu nepatenkinti pacientai ar jų artimieji parašė du skundus Sveikatos apsaugos ministerijai. Vyriausiasis gydytojas Rolandas Rastauskas minėjo, kad abu skundai nepasitvirtino.

Sigitas KANIŠAUSKAS

Visą straipsnį skaitykite 2015-03-31 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

3 Comments

  1. O ant sienos pacientu foto? 😀 sorry 😉 gerbiu situos zmones, bet foto uz nugaros tai virsune 😀

    1. Kodėl Jums, pone x, nepatiko fotografijos „už nugaros“? Jei mano susiaurėjusios akys dar įžiūri, tai čia yra labai neprasto fotomeistro V. Daraškevičiaus iš Vilniaus darbai. Jis kelis kartus lankėsi Kinijoje ir su Song Zhenjun’u išleido fotoalbumą „Neatrasta Kinija“. Praeitą vasarą ligoninėje buvo eksponuoti Vytauto darbai ir tai, ką matome „už nugaros“, greičiausiai, yra tos parodos likučiai. Žinoma, ponas R. Rastauskas galėjo jiems rasti tinkamesnę vietą, juk, nestokojantis meniškos išmonės daktaras kažkokios šventės proga taip gražiai ir įspūdingai paleido debesėlį balionėlių iš GMP automobilio… (gal tik ten, mano galva, pristigo durex’ų – kaip ne kaip ligoninė ir toks akcentas būtų tik pabrėžęs sanitarijos reikšmę, kovojant su visokiais živ’ais…).

      1. As nesakiau kad nepatiko 😉 man kaip tik patik 🙂 jos linksmos ir zavios,… gerbiu situos zmones kurie taryboje, zinau kad dirba jie sunkiai ir daug, todel musu ligonine ispuoseleta ir grazi, o kas liecia foto tai viskas gerai.Tik pirmas zvilgsnis kai paziuri atrodo kaip bomzai 🙂 tik paskiau suvoki kad tai musu draugai kinieciai 🙂
        Viskas gerai, jokio priesiskumo, tik idomiai atrodo jie siu nuotrauku fone. Peace.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.