Muziejuje nauja, įtraukianti pramoga, skirta stiprių nervų žmonėms

1a
„Darbo“ redakcija jau išbandė galvosūkių kambarį „Už kadro“

 

Ar girdėjote apie slaptą, nuo sovietinių laikų likusią kavinukę, kuri buvo įrengta senojo Pasvalio kino teatro (dabartinio Krašto muziejaus) rūsyje? Ar žinote, kad į ją gali patekti bet kas, tačiau išeiti lemta tik patiems sumaniausiems, tiems, kas sugebės išspręsti daugybę painių ir kartu labai įtraukiančių galvosūkių? Jei kažką suglumino ši įžanga – nuraminsime – tai ne fantastinės apysakos pradžia, o naujos Pasvalio krašto muziejaus siūlomos atrakcijos – galvosūkių kambario „Už kadro“ pristatymas. Jaunieji mūsų skaitytojai, išgirdę anglišką žodžių junginį „Escape the room“ („Pabėgti iš kambario“), greičiausiai pagalvos apie kompiuterinį žaidimą, kurio esmė – renkant įvairius daiktus ir sprendžiant galvosūkius, per tam tikrą laiką išsilaisvinti iš kambario, kuriame esate užrakintas. Tokio tipo žaidimai buvo labai populiarūs prieš gerą dešimtmetį, tačiau išmaniųjų telefonų „revoliucija“ prikėlė juos naujam gyvenimui. Apie 2006 metus kompiuterinės pramogos siužetas buvo perkeltas į realybę – maždaug tuo laikotarpiu Europoje ir Azijoje sparčiai pradėjo populiarėti „Escape the room“ pramoga. Jos dalyviai yra užrakinami kambaryje ir vienintelė galimybė ištrūkti – pasitikėti savo protu, fantazija ir, žinoma, draugais. Tai intelektuali, įtempta ir geras emocijas bei įspūdžius garantuojanti pramoga. Sprendžiant užduotis ir mįsles, naudojama ne fizinė jėga, o pastabumas, sumanumas ir sugebėjimas dirbti komandoje. Anglijoje ši pramoga tarp vietinių ir turistų tapo populiaresnė nei Londono apžvalgos ratas.

Viktoras STANISLOVAITIS

Visą straipsnį skaitykite 2015-03-24 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Fajnas zaidymas. Rekomenduju. L. patyko fotkej tas su pamūsta akim. Nesimata, gal jis i koje medyne turi a ronko su kabliū? Teka gyrdėt, kad tie kam stinga akies, labė blogė pasaul mato o jei ir ko ižiur, taj tik plokščiai, kaip per raukts golpuka langs. Draugels sake, kad tokiem nėr 3D. I da norejo pasakyt kad finka dantyse labė dončiam kenk.
    I sovisai nesupratau kaip Pasvalia žemėj dvidešiomtpenks mets galėja išbūt sovietine kavinuke? Ti kor valdž, mers i skaistės su zinom žiūr?
    Kartoj – atrakcyja gera yr tik nepasake kiek evru kaštuoj.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.