Aukštaitijos fotografijų mozaikoje – ir pasvaliečių darbai

Pasvalietė fotografė Aida Dulkienė (kairėje) su kraštiečiais kolegomis Marija Šileikaite-Čičirkiene ir Sauliumi Saladūnu.
Pasvalietė fotografė Aida Dulkienė (kairėje) su kraštiečiais kolegomis Marija Šileikaite-Čičirkiene ir Sauliumi Saladūnu.

Panevėžio fotografijos galerijoje buvo pristatyta paroda ir katalogas „Aukštaitijos fotografija šiandien“.
– Ši paroda yra išskirtinė, nes tai pirmasis projektas, aprėpiantis visoje Aukštaitijoje kuriančius fotografus. Savo darbus eksponuoja trisdešimt vienas kūrėjas: aštuoniolika autorių iš Panevėžio, šeši – iš Biržų, po tris – iš Pasvalio ir Rokiškio bei vienas atstovas iš Kupiškio, – kalbėjo parodos kuratorė Marija Šileikaitė-Čičirkienė, beje, mūsų kraštietė, kilusi iš Pumpėnų.
Aukštaitijos fotografijos parodoje dalyvauja ir kraštiečiai, išvykę gyventi į kitus miestus, daugiausia – Vilnių, bet nepraradę sąsajų su krašto kultūra ir fotografų bendruomene.
– Fotografijos darbus, pokalbius su kolegomis vis tiek nustelbė mintis, kokiam kraštui atstovauja autorius ir kodėl, pagaliau, ar tai svarbu. Tarkim, Vilniuje gyvenantis Vladas Braziūnas pristatomas kaip Pasvalio atstovas, o iš mūsų rajono kilę Saulius Saladūnas ir Marija Čičirkienė – jau kaip Panevėžio fotografai. Tad ką reiškia žmogui pasakyti: „Mano gimtinė“, – svarsto pasvalietė fotografė Aida Dulkienė.
– Vienas iš Pasvalio kraštą reprezentuojančių fotografų – Nacionalinės premijos (už literatūrą) laureatas, rašytojas, vertėjas ir aistringas fotografas Vladas Braziūnas rodo menininkų, kolegų rašytojų portretus, – katalogo įžangoje pastebi rašytojas ir fotografas Alis Balbierius.
Kataloge Vladas Braziūnas pateikia mūsų kraštiečio rašytojo, Nacionalinės premijos laureato Henriko Algio Čigriejaus fotografiją (Stelmužė, 2004).
Vladas Braziūnas gimė Pasvalyje, 1969 metais baigė Pasvalio vidurinę mokyklą, vėliau Vilniaus universitete – lietuvių filologiją. Fotografuoja nuo jaunystės, yra surengęs personalinių parodų. Pasvalietė fotografė Aida Garastaitė-Dulkienė pristato savo nuotraukas „Nematoma būtis“:
– Kiekviena paroda, kuriai reikia atrinkti vieną ar du darbus, visų pirma yra išbandymas pačiam autoriui. Kaip prisistatyti vienu ar dviem darbais? Juk savo archyve fotografas turi išbandęs visus pagrindinius žanrus, sukaupęs galybę fotografijų: ir peizažų, ir portretų, natiurmortų. Tad parodai norisi pateikti dalelę savęs.
Aida 1989-aisiais Vilniaus technologijos technikume įgijo fototechnikos specialybę. Tais pačiais metais pradėjo dalyvauti parodose ir pleneruose, sudarė tris leidinius. Nuo 1992 metų priklauso Pasvalio menininkų klubui „Rats“. Dirba fotografijos mokytoja.

Asta BITINAITĖ

Visą straipsnį skaitykite 2015-01-06 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.