Siekia, kad mokiniai suvoktų matematikos pasaulio prasmę ir grožį

Mokyt 01

Norint išmokti spręsti uždavinius, reikia juos spręsti. Ši frazė Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos matematikos mokytojos Reginos Žilienės kabinete nuolat prieš akis.
Arba mokinių dovanota beržinė pliauska, ant kurios užrašyta matematikės Reginos Žilienės kartojama frazė: „Jei mama tau liepia priskusti bulvių, tai tu cepelinų priverdi?!“ Šis palyginimas taikomas mokiniams, kurie nesuvokia uždavinio esmės ir sprendžia visai ką kita.
– Iš tiesų atskirai paimtos šios frazės nelabai ką reiškia. Jas reikia pritaikyti konkrečiai situacijai. Kaip sakoma, žinok laiką ir jo saiką, – mokytoja Regina pripažįsta, kad lengvas humoras ir laiku pasakytas palyginimas pagyvina bendravimą su mokiniais.
Beje, viena abiturientė per matematikos pamokas išgirstas įdomesnes frazes surašė į sąsiuvinį ir padovanojo mokytojai.
Mokytojos Reginos Žilienės kabinete net paveikslai matematiniai – sukomponuoti iš skaitytuvų, skaičiavimo mašinėlių, liniuočių, matlankių, konkursuose laimėtų puodukų… O sieninis matematinis laikrodis – šiemet gimnaziją baigusių auklėtinių dovana.

Regina Žilienė vaikus mate-matikos moko jau trisdešimt metų. 1984-aisiais, baigusi tuometį Vilniaus pedagoginį institutą, pagal paskyrimą atvyko į Joniškėlio žemės ūkio technikumą. Po keturiolikos metų – į Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės vidurinę mokyklą.
– Mokytojauti pradėjau 21 metų, nes mokyklą lankiau nuo šešerių, vidurinę baigiau septyniolikmetė, o studijos tęsėsi ketverius metus, – matematiškai tiksliai paaiškina Regina.
Taigi Joniškėlio technikume kai kurie jos moksleiviai, ypač neakivaizdininkai, pradžioje buvo kur kas vyresni. Mokytoja Regina visada turėjo ir auklėtinių.
– Technikume esu turėjusi vien vaikinų mechanikų grupę – nuo namų atitrūkusius paauglius, – prisimena Regina Žilienė.
Ar nebuvo kokių įsimintinų nutikimų?
– Einu gatve tuomečiame Leningrade su keliais plikai skustais augalotais vaikinais, savo auklėtiniais,replikų sulaukėm. Tai buvo mūsų vasaros ekskursija, – šypteli mokytoja, kai buvo atėjusi mada nusiskusti plaukus.
Jai mokinių išvaizda nekliūva. Svarbiausia, koks tas vaikas ir ką moka. O kaip jis atrodo – jokio skirtumo.
– Bet dabar gimnazijoje yra uniformos, – primena Regina.

Asta BITINAITĖ

Visą straipsnį skaitykite 2014-12-04 „Darbe“.

Kviečiame visus Pasvalio rajono gyventojus bei įstaigas ir toliau siūlyti „2014 metų Pasvalio deimančiukus“. Iki gruodžio 12-os dienos lauksime Jūsų elektroninių laiškų pasval.darbas@takas.lt, bei skambučių telefonais 8 (451) 51 474 arba 8(451) 51 463. O paprasčiausias būdas išreikšti savo nuomonę – užpildyti internetinę anketą, kurią rasite adresu darbs.lt/deimantai

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.