Altruistinė norvegų pagalba tęsiasi

IMG_5270
Masonų ložės atstovai, skulptorius Arūnas Grušas bei Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja Ramutė Ožalinskienė mero kabinete.

 

Apie bičiulių iš Norvegijos pagalbą labiausiai pažeidžiamiems visuomenės nariams – socialiai remtinose šeimose gyvenantiems vaikams, deja, kasmet tenka rašyti. Praėjusią savaitę mūsų rajone viešėjo kasmetę stovyklą vaikams Telemarko grafystės Skieno apylinkėse organizuojančios masonų ložės nariai ir jos remiamos organizacijos „Family Support Lithuania“ („Paramos Lietuvos šeimoms“) atstovai. Svečiai susitiko su Savivaldybės meru Gintautu Gegužinsku, Pasvalio bažnyčios klebonu Albertu Kasperavičiumi, Socialinės paramos ir sveikatos bei Vaiko teisių apsaugos skyrių vedėjomis Ramute Ožalinskiene ir Astra Kanišauskiene, „Caritas“ vadove, gydytoja Valerija Mačėnaite. Norvegai taip pat aplankė septynias jų remiamas šeimas Joniškėlio, Pasvalio apylinkių ir Saločių seniūnijose, Krinčino ir Saločių daugiafunkcius centrus, Pasvalio šv. Jono Krikštytojo parapijos „Caritas“ vaikų dienos centrą. Trims šeimoms norvegai skyrė pinigų vaikiškiems dviračiams, vienai šeimai padeda remontuoti butą, kitoms teikia kitą būtiną paramą. Svečius lydėjo norvegų ambasadoriumi Pasvalyje vadinamas skulptorius Arūnas Grušas ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Žaneta Ginaitė. Masonai patikino, kad ir šiemet nuo liepos 17 iki 26 dienos 24 vaikai nuo 8 iki 12 metų– 12 mergaičių ir 12 berniukų iš socialiai remtinų šeimų galės turiningai laiką leisti vaizdingose Norvegijos apylinkėse įsikūrusioje stovykloje. Vienintelis jų pageidavimas – stovykloje laukiami joje dar nebuvę vaikai. Paprastai vaikams didžiulį įspūdį palieka plaukiojimas kateriu ežere, iškylos į pajūrį ir ekskursija į norvegų gaisrinę. Joje stovyklautojai pasijunta tikrais gaisrininkais – išbando keltuvus, vandens žarnas.

Visą straipsnį skaitykite 2015-06-02 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

2 Comments

  1. Arūną Grušą – pažįstame, ponias Ramutę Ožalinskienę ir Astrą Kanišauskienę – tik „iš matymo“ ir ganėtinai prieštaringų pasakojimų Pasvalio parduotuvėse ir turguje…
    O kas tas pirmas iš kairės (žr. foto) – irgi masonų ložės atstovas? („…potencialus masonas pirmiausia privalo būti vyresnis nei 18 metų vyras, kuris yra sveiko kūno ir sielos, tiki „Aukščiausia būtybe“ ir…“) /žr. lietuvišką Wikipediją/. Regis, vienam reikalavimui „pirmas iš kairės“ lyg ir atitinka, bet likusiems?..
    O gal pasvaliečiams, sekmą dieną iš neturėjimo ką veikti pasiskaitantiems „Darbs“, naudingiau būtų iš pirmų lūpų išgirsti pasakojimą apie „Barnevernet“ (the Child Welfare Service), nes labai miglotai ta tema lietuviškoji spauda mekena… Suprantam, kad „Darbs“ bendraDarbsiams straipsnį apie „Barnevernet“ parengti būtų „superuždavinys“ (!), tačiau, masonams padedant, kodėl gi ne?!? Plyta po plytos – žėk, i gatavs vaizdzials…
    I da: kas tos „vandens žarnos“?.. Bet čia jau „ne į temą“…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.