Įsirengėte lauko pirtį? Nepamirškite svarbiausių aksesuarų!

Lietuvai būdingas vėsus klimatas, tad nenuostabu, kad pirtys čia itin populiarios. Laisvalaikis pirtyje ne tik atpalaiduoja ir suteikia malonumą, bet ir stiprina sveikatą. Įrengus lauko pirtį, galima mėgautis jos teikiamais malonumais bet kuriuo metų laiku, nepaisant oro sąlygų.

Tačiau vien įsirengti pirtį nepakanka. Norint patirti visapusišką pirties teikiamą naudą ir komfortą, reikia nepamiršti svarbiausių aksesuarų. Tad, aptariame kokie aksesuarai yra būtini lauko pirčiai ir kaip jie gali pagerinti jūsų naudojimosi patirtį.

Pirties kepurė ir vanta – neatsiejami pirties ritualo atributai

Pirties kepurė ir vanta – tai ne tik du aksesuarai, bet ir neatsiejami pirties ritualo atributai, turintys ne tik praktinę, bet ir simbolinę reikšmę.

Pirties kepurė apsaugo galvą nuo perkaitimo ir karšto oro, o tai ypač svarbu žmonėms, turintiems jautrią galvos odą ar problemų su kraujotaka. Be to, ji padeda išlaikyti drėgmę plaukuose ir apsaugo juos nuo išsausėjimo.

Vanta – tai šluota, pagaminta iš įvairių medžių lapų ir šakų, naudojama vanojimo ritualui. Vanojimas stimuliuoja kraujotaką, padeda pašalinti toksinus iš organizmo ir atpalaiduoja raumenis. Be to, vantos skleidžia malonų aromatą, kuris dar labiau pagerina kaitinimosi patirtį.

Renkantis pirties kepurę ir vantą, reikėtų atsižvelgti į individualius poreikius ir pageidavimus. Kepurės gali būti gaminamos iš įvairių medžiagų, tokių kaip veltinis, linas ar vilna. Vantos gali būti gaminamos iš beržo, ąžuolo, pušies ar kitų medžių lapų ir šakų.

Naudingi patarimai:

 • Pirties kepurę reikėtų rinktis tokio dydžio, kad ji tvirtai laikytųsi ant galvos, bet nespaustų.
 • Prieš naudojimą vantą reikėtų pamirkyti šiltame vandenyje 10–15 minučių.
 • Vanokite save lengvais judesiais, pradedant nuo pėdų ir baigiant galva.
 • Po vanojimo nuplaukite kūną vėsiu vandeniu.

Pirties kepurė ir vanta – tai du paprasti, bet nepakeičiami aksesuarai, kurie padės jums patirti visapusišką teikiamą naudą ir komfortą.

Aromaterapija pirtyje – ne tik malonus kvapas, bet ir nauda sveikatai

Aromaterapija – tai natūrali terapija, naudojanti eterinius aliejus, kurie skleidžia malonų kvapą ir turinti teigiamą poveikį žmogaus sveikatai ir savijautai. Ji gali būti naudojama ir pirtyje, kur karštas oras ir drėgmė padeda eteriniams aliejams geriau pasklisti ir įsigerti į odą.

Eteriniai aliejai pasižymi įvairiomis savybėmis: gali raminti, stimuliuoti, stiprinti imuninę sistemą, palengvinti kvėpavimą ir kt. Todėl aromaterapijos naudojimas pirtyje gali ne tik pagerinti nuotaiką ir atpalaiduoti kūną, bet ir turėti teigiamą poveikį sveikatai.

Keletas populiarių eterinių aliejų, naudojamų pirtyje:

 • Eukaliptas: padeda lengvinti kvėpavimą, atpalaiduoja raumenis ir stiprina imuninę sistemą.
 • Pušis: gaivina, stiprina imuninę sistemą ir pagerina nuotaiką.
 • Levanda: ramina, padeda užmigti ir mažina stresą.
 • Citrusiniai aliejai: pakelia nuotaiką ir suteikia energijos.

Naudojant eterinius aliejus pirtyje, reikėtų laikytis kelių taisyklių:

 • Naudokite tik 100% natūralius eterinius aliejus.
 • Prieš naudojimą praskieskite eterinius aliejus augaliniais.
 • Nedideli eterinių aliejų kiekiai yra pakankamai veiksmingi.
 • Nėščioms moterims ir mažiems vaikams reikėtų pasitarti su gydytoju prieš naudojant juos.

Aromaterapija – tai puikus būdas pagerinti kaitinimosi patirtį ir sustiprinti sveikatą. Teisingai naudojant eterinius aliejus, galima pasiekti norimą rezultatą ir mėgautis maloniais aromatais pirtyje.

Apšvietimas pirtyje – praktiškumas ir jaukumas viename

Apšvietimas pirtyje atlieka dvejopą funkciją: praktišką ir estetinę. Praktiškai apšvietimas padeda matyti, ką darote ir saugiai judėti pirtyje. Estetine prasme apšvietimas gali sukurti jaukią ir atpalaiduojančią atmosferą.

Renkantis apšvietimą, reikėtų atsižvelgti į keletą aspektų:

 • Atsparumas karščiui ir drėgmei:  naudojami šviestuvai turi būti atsparūs aukštai temperatūrai ir drėgmei.
 • Ryškumas: apšvietimas turi būti pakankamai ryškus, kad galėtumėte saugiai judėti pirtyje, tačiau ne per ryškus, kad neapakintų akių.
 • Spalva: šviesos spalva gali paveikti nuotaiką ir atmosferą pirtyje. Šiltos spalvos, tokios kaip geltona ir oranžinė, suteikia jaukumo, o šaltos spalvos, tokios kaip mėlyna ir žalia, ramina.

Keletas populiarių apšvietimo variantų:

 • LED šviestuvai: LED šviestuvai yra atsparūs karščiui ir drėgmei, taupo energiją ir skleidžia mažai šilumos.
 • Mediniai šviestuvai: mediniai šviestuvai suteikia pirčiai jaukumo ir natūralumo.
 • Druskos lempos: druskos lempos ne tik suteikia šviesos, bet ir jonizuoja orą, o tai gali pagerinti kvėpavimą ir savijautą.

Tinkamai parinktas apšvietimas gali paversti jūsų pirtį ne tik praktiška vieta, bet ir jaukia bei atpalaiduojančia oaze.

Keletas patarimų:

 • Įrenkite apšvietimą keliose vietose, kad jis būtų tolygus.
 • Naudokite reguliatorių, kad galėtumėte reguliuoti šviesos ryškumą.
 • Įrenkite apsauginius gaubtus aplink šviestuvus, kad apsaugotumėte juos nuo karšto vandens ir garų.

Apšvietimas – tai svarbus pirties elementas, kuris gali pagerinti jūsų pirties patirtį ir sukurti jaukią atmosferą. Atsižvelgdami į aukščiau pateiktus patarimus, galėsite išsirinkti tinkamiausią variantą, tinkant būtent jums.

Taigi, įsirengus lauko pirtį, nepamirškite pasirūpinti svarbiausiais aksesuarais, kurie padės jums patirti visapusišką karščio teikiamą naudą ir komfortą. Tad, kepurė ir vanta apsaugos jūsų galvą ir kūną nuo karščio, aromaterapija pagerins nuotaiką ir savijautą, o tinkamas apšvietimas sukurs jaukią ir atpalaiduojančią atmosferą.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.