Pasvalyje pradeda veikti kino teatras!

Patogūs melsvu audiniu aptraukti krėslai, kiliminė danga, specialiai filmų peržiūrai pritaikyta akustika bei apšvietimas – taip atrodo jauki 49 vietų Pasvalio kultūros centre įrengta kino salė, kuri jau nuo rytojaus lauks lankytojų. Kol kas atidarymas – be raudono kilimo, sveikinimo kalbų ir šampano taurių skambesio. 

– Norėčiau pabrėžti, jog tai nėra oficialus kino teatro salės atidarymas. Jis vyks tada, kai bus nupirkta profesionali filmų demonstravimo įranga ir baigti kultūros centro renovacijos darbai, – „Darbui“ sakė Pasvalio kultūros centro direktorius Robertas Lavickas. 

Pastaraisiais metais kinas Lietuvoje išgyvena atgimimą. Praktika parodė, jog kino salės sėkmingai gali egzistuoti ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir periferijoje. Todėl prieš keletą metų Savivaldybė parengė projektą ir skyrė lėšų naujam objektui įrengti. 

– Tikimės, jog šių metų kultūros centro biudžetą Savivaldybės taryba palaimins ir mes galėsime pradėti reikiamos įrangos pirkimo procedūras. Tačiau jausdami visuomenės poreikį, nusprendėme nelaukti, kol viskas baigsis, ir jau dabar sudaryti galimybę pasvaliečiams mėgautis naujausiais filmais. Į jau įrengtą kino salę atnešėme ir pastatėme (ačiū UAB „Agrodileris“ už pagamintą specialų stovą) iš dabar remontuojamos didžiosios salės ekraną bei turimą garso įrangą. Profesionalų projektorių paskolino VšĮ „Baltas ekranas“. Su jais pasirašėme sutartį ir dėl filmų demonstravimo. VšĮ „Baltas ekranas“ Lietuvoje platina naujausius filmus, tad pasvaliečių repertuaras nedaug skirsis nuo to, ką mato didžiųjų miestų žiūrovai. Bandomosios peržiūros parodė, kad turima technika leidžia pasiūlyti aukštą vaizdo raišką bei kokybišką garsą, kurie nedaug nusileidžia profesionaliai įrangai. 

Kaip pasakojo Robertas Lavickas, kino filmais didžiajame ekrane bus galima mėgautis keturias dienas per savaitę – nuo trečiadienio iki šeštadienio. Darbo dienomis vyks trys seansai, šeštadienį – keturi. 

– Pirmas mėnuo bus savotiškas eksperimentas. Daug kas priklausys nuo žiūrovų poreikių bei pageidavimų, tad seansų skaičius ir laikas gali būti koreguojamas. 

Kino salėje yra paruoštos vietos neįgaliesiems. Nors tik pabaigus renovaciją bus įrengtas keltuvas, kuris leis judėjimo negalią turintiems žmonėms be problemų patekti į kino salę, kultūros centro darbuotojai šių žmonių žada nepalikti likimo valiai. 

– Jei tik bus poreikis, mūsų darbuotojai geranoriškai padės neįgaliems žmonėms patekti į vidų, o pasibaigus kino seansui lygiai taip pat išlydės. Tai laikini nepatogumai, kurie bus išsispręsti pasibaigus remonto darbams. 

Bilietai į kino filmus platinami internetu www.ticketmarket.lt ir kultūros centro kasoje. Standartinė bilieto kaina – 5,30 Eur. Moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems asmenims (pateikus pažymėjimą) taikoma vieno euro nuolaida. 

Kol kas filmus planuojama rodyti iki gegužės mėnesio vidurio. Robertas Lavickas tikisi, kad iki rudens renovacijos darbai bei visi pirkimai bus baigti ir pasvaliečius bus galima pakviesti į šiuolaikišką kino teatrą. Tuomet jau su raudonu kilimu, skambiomis kalbomis ir šampano taurių skambesiu. 

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Nesmagu visą laiką matyti tą „0 comments“! Rašau 1 „komentą“.
    Tikras „siurpraizas“: tokia neįkainuojama dovana Pasvaliui!! Ypač įsimylėjusioms porelėms, kurioms, manau, bus rezervuojama paskutinė eilė (ten neporinis vietų skaičius, todėl, plyz, pristatykit tą kėdutę, katra prie ekrano styro…
    Kažkur skaičiau, kad dviems broliams prancūzams, Liumjerams, jei ką, pasivaideno, jog „kinas – tai išradimas be ateities“. Veik po 30 metų (tik sutapimas…) vienas pasaulyje žinomas marksizmo teoretikas (nepainioti su marksizmo – leninizmo filosofijos dėstytoju, irgi žinomu, bet tik Lietuvoje) leptelėjo: „Iš visų menų –mums svarbiausias yra kinas“. Šiandien, kai nutrepsėjom penktadalį XXI a., Pasvalys vėl prisiminė kiną. Nors visokie ten holivudai – bolivudai, disney’ai, warner bross’ai ir net mosfilmai su Odesos vaikų bei jaunimo studija – kaip suko tuos „kinus“, taip ir suka…
    Tiek jau to: vis tiek labai graži jubiliejinė dovana! Belieka laukti raudono kilimo, skambių kalbų (tipo: ačiū partijAI ir vyriausybei, nepamirštant i n i c i a t o r i ų!) ir šampano taurių skambesio (ne, tik ne Alytaus, neprasčiau už Moet & Chandon). Prozit!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.