Jaunieji keramikai pasitiko šventes

Prieš Kalėdas Pasvalio knygyne atidaryta jaunųjų menininkų keramikos kūrinių paroda. „Džiugu, kad tai tampa tradicija, nes tokias parodėles prieš didžiąsias metų šventes organizuojame jau šeštą kartą. Tikriausiai visi pastebime, jog darbelių būna kasmet vis daugiau ir įdomesnių. Todėl mums jau tenka galvoti, kaip pailginti dirbtinę sniego paklotę ant knygyno palangės. Gali būti, kad visi vaikučių kūrinėliai čia nebetilps“, – kalbėjo į parodos atidarymą susirinkusiems keramikams ir jų mokytojams knygyno direktorė Inga Krapavickienė. 

Jaunuosius menininkus keramikos paslapčių mokanti Pasvalio muzikos mokyklos dailės skyriaus pedagogė Nerutė Čiukšienė garantavo, kad gražių kūrinėlių prieš šventes niekada nestigs, nes vis daugiau pradinukų susidomi keramika… Juk vaikų fantazija yra kiek kitokia nei mūsų, suaugusiųjų. Todėl gražų darbelį sukūrusiam vaikui būtina suteikti galimybę parodyti savo kūrinį ir kitiems. Todėl nuoširdžiai dėkojame knygynui už suteiktą tokią galimybę“, – kalbėjo mokytoja, įteikdama knygyno direktorei gražią molinę katę, turėsiančią saugoti žiurkės metais knygas nuo pelių. 

Parodoje iš viso pateikta daugiau nei pusantro šimto darbelių, kuriuos sukūrė 48 jaunieji menininkai.

Padėkojusi jų mokytojai, knygyno direktorė įteikė padėkos raštus visiems keramikams. 

Taigi tokios parodos turėtų sudominti keramika dar daugiau pradinukų ar net vyresnių klasių moksleivių. Tereikia vieno kito žiedžiamojo rato, didesnės ir karštesnės krosnies, kad jaunųjų keramikų būrelio patalpos taptų studija, nė kiek ne blogesne nei turi, tarkim, panevėžiečiai. 

O žaliavos – kokybiško molio – atsargos mūsų krašte tikrai neišseks.

Aidos GARASTAITĖS nuotraukos

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.