Fontano apšvietimo šventė į Daujėnų karjerą sutraukė šimtus žiūrovų

Aidos GARASTAITĖS nuotrauka

Kurti emociją. To buvo siekiama penktadienio vakare jau temstant sukvietus šimtus žiūrovų į sukultūrintą Daujėnų karjerą, į fontano įjungimo ir apšvietimo šventę, kur skambėjo muzika – atlikėjai Sigitas Paliulis (armonika), Saulius Liukpetris (akordeonas) ir Vygintas Trepekūnas (saksofonas), ant vandens spalvingą reginį sukūrė ugnies šou, o dangų nušvietė daug įspūdingų fejerverkų. 

– Daujėnų karjere fontanas švies vakarais nuo 22 iki 24 valandos, – atskleidė seniūnas Gintaras Zuoza. – Ši vieta – nuostabi. Vandens telkinys apsodintas medžiais, tiesiog dauboje, o šlaitas kyla tarsi amfiteatras, užstoja vėjus, ir dar puiki akustika. Todėl šiai erdvei norime suteikti daugiau gyvybės, jaukumo ir gerų emocijų. 

Aidos GARASTAITĖS nuotrauka

Jau pernai imtasi tvarkyti Daujėnų karjerą, kuris buvo sukultūrintas gerokai anksčiau. 

– Padarėm suoliukus, pavėsines, sūpynes, staliukus, laužavietes ir iš plokščių paklojom laiptus, – seniūnas prisiminė, kad įrengiant laiptus labai gelbėjo ūkininkų Gražinos ir Petro bei jų sūnaus Pauliaus Karoblių technika. – Juk viena plokštė sveria 330 kilogramų. 

Leidžiantis laiptais į vakarus atsiveria gražus saulėlydžio vaizdas. 

– Ir tada pagalvojom, kaip nuostabiai čia tiktų vandenyje trykštantis fontanas. Taigi pernai fontanas buvo sumontuotas ir įjungtas, o šiemet kilo mintis jį dar ir apšviesti, – Gintaras Zuoza teigia, kad viskas buvo atliekama seniūnijos jėgomis, tiesa, Girsūdų žemės ūkio bendrovės technika iškasė fontano siurblio šulinį. – Tačiau daugiausia dirbo seniūnijos vyrai. Visus darbus sustygavo Zenonas Žironas. O Sigitas Kalvėnas, tarsi ruonis, daug dirbo sumontuojant fontaną vandenyje. Atliekant techninius sprendimus nepamainomas Antanas Straževičius ir visų galų meistras Antanas Černiauskas. Be elektriko Jono Piragio neįsivaizduojame, kad fontanas galėtų šviesti. Užsakėm specialius šviestuvus fontanams vandenyje. O kur dar pagalbininkai Tomas, Jonas, Rimantas, kurie tvarkė aplinką. Už idėjos sugeneravimą turėtume padėkoti ir seniūno pavaduotojai Simonai Skumbinaitei. 

Aidos GARASTAITĖS nuotrauka

Iš tiesų įrengiant ir tvarkant Daujėnų karjero aplinką, daug talkino šio krašto žmonės. 

– Viskas čia tvarkoma vien mūsų pačių, seniūnijos gyventojų, jėgomis, organizuojant talkas. Prie karjero vandens telkinio yra dvi maudyklos – negili vaikams, vadinama varlinuku, o gilesnė – rimtai besimaudantiems poilsiautojams. Dar ketiname pastatyti ir persirengimo kabinas, – pasakoja Daujėnų seniūnas Gintaras Zuoza. 

Jis išsitaria, kad šioje jaukioje erdvėje galėtų vykti ir įvairesnių renginių – tarkim, bardų vakarai. Norėtųsi čia kurti gerą emociją. 

O penktadienio vakare teigiamų emocijų tikrai netrūko. Pasvalyje, upių santakoje, taip ir neprigijęs fontanas, Daujėnų karjere sušvito gražiausiomis spalvomis…

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.