Pasvalio ir Londono lietuvaičiai – mūsų muzikos mokyklos scenoje

Pasvalio muzikos mokyklos scenoje koncertavo ir mūsų rajono jaunieji atlikėjai, ir Londone gyvenantys lietuvaičiai.

Ši bičiulystė užsimezgė, kai dar praėjusį gruodį Anglijos sostinėje viešėjo Pasvalio choras „Canticum Novum“ ir ten sutiko daugiau lietuvių. O būtent Londone Sandra Baranauskienė turi mokyklą „Traite de Piano“, ji pati vaikus moko groti pianinu tiesiog savo malonumui. Taigi jos mokinukai iš Londono šį kartą Pasvalyje ir sėdo prie fortepijono.

Be to, Sandros dukros – ketverių metukų Izabela ir šešiametė Adelė – dainavo angliškai ir lietuviškai. Londone mergaites dainuoti moko mūsų kraštietė Ieva Kaminskaitė.

Koncertuoja teatrališkai nusiteikęs akordeonininkų ansamblis. Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

– Ten Ievą sutikau visai netikėtai, nors esam pažįstamos nuo Panevėžio konservatorijos laikų. Taip sužinojau, kad ši buvusi pasvalietė Londone moko dainavimo, – prisiminė iš Panevėžio kilusi Sandra Baranauskienė.

Ji studijavo Vilniaus edukologijos universitete ir dainavo chore „Ave Vita“. Čia kartu dalyvavo ir iš Pasvalio kilęs Tomas Morkūnas, ir mūsų kultūros centro vadovas Robertas Lavickas.

– Prisimenu, kaip 2004-aisiais autobusu važiavome į Italiją koncertuoti, – pasakojo Robertas.

Ir štai choro laikų bičiulė Sandra su savo mokinukais jau iš Londono atvyko į Pasvalį. Mūsų muzikos mokyklos salėje žiūrovai klausėsi jos dukrų Izabelos ir Adelės, taip pat Patricijos Jankutės, Eleonoros Vajegos, Michael Jackausko, Lukos Narbutytės, Lunos Trumpiskytės, Karim Ziani, Gabijos Narbutytės, Danielės Jankutės.

Pasvalio muzikos mokyklos direktorė Bronislava Mainonienė ir iš Londono atvykusi Sandra Baranauskienė su dukromis Izabela ir Adele. Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

Koncertavo ir Pasvalio muzikos mokyklos jaunieji atlikėjai – kanklių ansamblis, dainininkė Rūta Preidžiūtė ir vokalinė grupė, pianistė Rugilė Katauskaitė, saksofonininkas Benas Balčiauskas ir akordeonininkų ansamblis.

– Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga ypač akcentuojame lietuviškumą bei jo išsaugojimą, kad į tai įsitrauktų ir užsienyje gyvenantys lietuviai, – atskleidė šio susitikimo esmę Pasvalio muzikos mokyklos direktorė Bronislava Mainonienė. – O muzikos kalbą gali suprasti kiekvienas, ji apjungia visą pasaulį.

Londone lankęsi pasvaliečiai pastebėjo, kad ten gyvenantys lietuviai daug dėmesio skiria vaikams ugdyti, lavinti, plėsti jų akiratį ir pažinti savo ištakas.

Dainuoja Rūta Preidžiūtė, pritaria vokalinė grupė. Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

– Daugumos mūsų tautiečių šeimų, auginančių Londone vaikus, abu tėvai lietuviai, tačiau nemažai ir mišrių šeimų, – sako Anglijos sostinėje įsikūrusi Sandra Baranauskienė. –Tarkim, tarp mano mokinių yra lietuvės ir alžyriečio vaikas.

Yra mišrių šeimų, kurių atžalos net nešneka lietuviškai, bet žino, iš kur jų tėvai, moka bent kelis lietuviškus žodžius.

Nors kai kurių vaikų šeimos atvažiuoja į Lietuvą aplankyti savo artimųjų ir giminaičių, vis dėlto pasitaiko tokių, kurie labai mažai žino apie mūsų šalį.

– Londone gyvenantys mūsų tautiečiai labai džiaugiasi ir didžiuojasi, jog yra pakviesti atvykti į Lietuvą. Jiems glosto širdį, kad jų vaikai tėvų ir senelių gimtinėje tikrai laukiami, – pastebėjo Pasvalio muzikos mokyklos direktorė. – Taigi norime dalintis pasiekimais ir laimėjimais, įgūdžiais, puikia muzika ir, žinoma, jaunaisiais jos atlikėjais.

Be to, pasvaliečiai suteikė svečiams galimybę pažinti mūsų kraštą ir pabendrauti su bendraamžiais.

– Pirmąją viešnagės dieną svečiai apžiūrėjo Pasvalio muzikos mokyklą ir susipažino su jos veikla, susitiko su rajono vadovais, dalyvavo muziejaus edukacinėje programoje „Slaptoji lietuviška mokykla“, ekskursijoje po Pasvalio miestą, – pasakoja Bronislava Mainonienė. – Po koncerto mūsų mokykloje svečiai linksminosi vakaronėje su Pasvalio kultūros centro „Rags“ folkloro kolektyvu.

Kitą dieną Londono lietuviai lankėsi Raubonių karšykloje, susipažino su senaisiais amatais, o po pietų londoniečiai ir Pasvalio muzikos mokyklos mokiniai koncertavo Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje.

– Paskutinę viešnagės dieną svečių pageidavimu organizavome išvyką į Vilnių, kur aplankė Operos ir baleto teatrą, Valdovų rūmus ir kitas istorines vietas, – apie svečių iš Londono priėmimą kalbėjo Pasvalio muzikos mokyklos direktorė.

Po koncerto Pasvalio muzikos mokykloje mūsų jaunieji atlikėjai ir svečiai iš Londono. Aidos DULKIENĖS nuotrauka.
Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.