Įdomi Joniškėlio bibliotekos vasara

Vasarai pamažu įsibėgėjant, miestų ir miestelių bibliotekose pradėjo plisti nauja iniciatyva – „Skaitymo iššūkis“. Jis skirtas tiems, kurie mėgsta skaityti įvairaus žanro knygas bei nori šiek tiek „atitrūkti“ nuo šiuolaikinių
technologijų.
Iššūkio dalyviai – bibliotekų skaitytojai – dalyvauja žaismingose varžytuvėse, kur reikia įvykdyti dešimt užduočių: perskaityti knygą, pagal kurią sukurtas filmas; kuri patiko skaitytojo tėvams; kurios pavadinime yra skaičius; parašytą lietuvių autoriaus; uždraustą kurioje nors šalyje ir t. t.
Iššūkyje dalyvauja ir Joniškėlio miesto biblioteka, kurios skaitytojai noriai įsitraukė į šį naują knygų skaitymo
bumą. Kai kurie taip įsijautė, kad knygas skaito net naktimis!
Kaip pasakojo ilgametė Joniškėlio bibliotekininkė Rima Namikienė, „Skaitymo iššūkis“ pirmą kartą vyko pernai Šiaulių apskrities bibliotekose. Šiemet idėja paplito po visą Lietuvą.
– Iki rugpjūčio 31 d. vyksiančiame iššūkyje gali dalyvauti visi norintys. Tereikia užsukti į biblioteką, užsiregistruoti akcijoje, gauti „Skaitymo iššūkio“ lapą ir pradėti rinkti lipdukus. Kai žmogus perskaito pasirinktą knygą, jo lape užklijuojamas lipdukas bei padaroma atžyma elektroninėje duomenų bazėje. Tie, kurie pasibaigus akcijos laikotarpiui bus įvykdę visas užduotis, pretenduos laimėti specialius „Skaitymo iššūkio“ organizatorių prizus. Laimėtojai bus nustatyti burtų keliu, – pasakojo Rima Namikienė.

Joniškėlio bibliotekos darbuotojos akcijos dalyviams turi paruošusios ir papildomą staigmeną. Daugiausia per vasarą knygų perskaičiusiam skaitytojui jos padovanos žolininkės Adelės Karaliūnaitės pagamintą „Gero miego“ pagalvėlę
su gydomųjų žolelių impilu.
Pasak bibliotekininkių, per pirmas dvi savaites „Skaitymo iššūkį“ priėmė beveik trisdešimt bibliotekos skaitytojų ir jų nuolat daugėja.
Visą straipsnį skaitykite 2017-07-01 „Darbe“

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Mano galva, tai vienas vertingiausių „Darbo“ tekstų per paskutinįjį pusmetį. Matant žingeidžias vaikučių akytes ir gimstančią meilę knygai, supranti: neviskas dar Lietuvoje prarasta!
    Keli pamąstymai. 2016 – uosius LR Seimas buvo paskelbęs Bibliotekų metais. Net šūkis buvo sugalvotas: „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“! Pati prezidentė pasišovė tuos metus globoti, neatsiliko ir valdininkai provincijoje, tarkim, p. G. Gegužinskas irgi globojo Pasvalio raj. bibliotekas. Ką tas „globojimas“ reiškė – niekad dorai nesupratau, todėl būtų smagu „Darbo“ rašiniuose perskaityti apie konkrečią globą, jei ir ne pačios prezidentės, tai bent mero („globoti“ galima varnele biurokratinėse ataskaitose, bet šimtą kartų geriau pačiam intensyviai skaityti, juolab, kad viešose mero kalbose „prasimuša“ spragos, verkiant besiprašančios būti užkamšomomis būtent knygų išmintimi!). Dabar apie „papildomą staigmeną“. Cituoju „staigmenos“ – „Gero miego“ pagalvėlės ištraukas iš „Adelės“ internetinio puslapio: „…įdėtas lininis impilas su u ž k a l b ė t o m i s žolelėmis… veikia žolelių išskiriamos kvapiosios medžiagos, kurios nuramina, pagerina smegenų kraujotaką ir maitinimą… tinka sergant b r o n c h i n e a s t m a… galima duoti kūdikiams nuo 6 mėnesių…“ (ir t. t. ; netikintys, ypač apie „užkalbėtas žoleles“, pasiskaitom savarankiškai!; išryškinti žodžiai – mano, b.s.). Nutylima, kad „pridygsniuoto PES /poliesterinio pluošto/ užvalkalas jau pats savaime gali alergizuoti vaiką, ypač sergantį astma, nutylima, kas tai per žolelės! Svarbiausia – UŽKALBĖTOS!!! Nejaugi Pasvalio astmos klubo moterys su visa Lietuvos alergijos ir astmos asociacija nebeturi savo nuomonės? O gal jos sąmoningai laukia kokio eksginekologo „su iniciatyva“ išmintingo žodžio?.. Regis taip nesudėtinga: paduškėlę – į laužą, vaikučiams – stooorą pasakų knygą! O jei, neduokdie, užkalbėta paduškėlė nedegs, pakaskit ją ant aukšto Mūšos kranto…
    P. S. Ar mano karta Joniškėlyje skaitė? Dar ir kaip, glėbiais „imdavom“ knygas iš bibliotekos vaikų skyriaus (medinis namas Meškalaukio g.), vėliau – iš bendros bibliotekos buvusioje „špitolėje“ (Vytauto g., dabar ten bendruomenės namai). Baigsiu teksto autorės V. Liberytės aukso žodžiais: „Prisiliesti prie neaprėpiamų visatų, nukeliauti į tolimiausius pasaulio kampelius ir patirti kvapą gniaužiančius įspūdžius – labai paprasta. Tereikia užsukti į biblioteką ir atsiversti knygą“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.