Tarsi sugrįžom į Baltijos kelią

Per Pasvalio miesto šventę pasiektas naujas šalies rekordas – išskleista 1 km 55 m 51 cm ilgio Lietuvos valstybės vėliava. Ji nusidriekė beveik per visą miestą: nuo „Pasvalio melioracijos“ įmonės Taikos bei Vilniaus gatvėmis iki miesto centro ir dar tiltu per Lėvenį iki Stoties gatvės pradžios…

Bet ne rekordas čia turbūt svarbiausia, o jausmas, kurį patyrė Trispalvę nešę žmonės. Daugelis sako pasijautę tarsi Baltijos kelyje. Tik tada visi buvom susikibę už rankų, o dabar visų rankas, mintis ir širdis sujungė bendras prisilietimas prie mūsų valstybės simbolio.

Ateiti nešti rekordinio dydžio Trispalvę šventės išvakarėse buvo kviečiami visi pasvaliečiai ir miesto svečiai. Bendruomenių, kitų visuomeninių organizacijų, mokyklų, įmonių, įstaigų kolektyvai registravosi iš anksto. Akcijos organizatoriai buvo paskaičiavę, jog nešti daugiau kaip kilometro ilgio vėliavą prireiks maždaug tūkstančio žmonių: jei jie vienas nuo kito sustos maždaug kas du metrus.  Tačiau žmonių patriotizmas pranoko visus lūkesčius ir vėliavnešių atėjo kone dvigubai daugiau. Dar keli tūkstančiai žiūrovų vėliavos nešimo eiseną stebėjo išėję į gatves, pro savo namų langus, iš balkonų. Nuotaiką geriausiai atspindėjo žmonių veidai – ištisa šypsenų, mojančių rankų jūra. Daugelio akyse matėsi džiugaus jaudulio ašaros. Įspūdingas vėliavos nešimo akimirkas dažnas stengėsi įamžinti fotoaparatu, vaizdo kamera ar bent mobiliuoju telefonu.

Toma GIEDRYTĖ

Visą straipsnį skaitykite 2016-09-20 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. As puikiai suprantu, kad spausdinti nespalvota vaidza zymiai pigiau kainuoja, bet atimti spalvas portale is skaitytoju, tai jau negrazu!Redaktoriau! Prasom spalvotas nuotraukas talpinti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.