Informacinių technologijų konkurso nugalėtoja ketina studijuoti užsienyje

– Dar mokiausi Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos aštuntoje klasėje, kai mūsų informatikos mokytoja Vilija Petrikonienė man pasiūlė pabandyti dalyvauti dr. Juozo Kazicko Aukštaitijos krašto mokinių informacinių technologijų taikymo konkurse. Tačiau mokytoja iš karto perspėjo, kad bus labai sunku, nes iš viso regiono suvažiuoja daug stiprių mokinių. Atvyksta net ir iš Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos. Taigi tuomet nusiteikiau, jog aukštų rezultatų nepasiekiau, todėl po konkurso jų ir nebelaukiau. Kitą dieną sužinojau, kad surinkau taškų maksimumą, esu konkurso nugalėtoja ir pakviesta į Kauno technologijos universiteto baigiamąjį forumą. Bet ten jau buvo atnaujinta programinė įranga, kurios nebuvau regėjusi, ir tokių svarių pasiekimų neparvežiau. Vis dėlto už geriausią rezultatą Aukštaitijoje gavau du šimtus litų. Ir tai buvo tikrai nemenka pinigų suma. Supratau, kad iš žinių galima uždirbti. Suvokiau, jog žinios – ne tik sausa teorija, bet ir siejamos su praktika, su verslu, – prisimena Paįstriečių vienkiemyje gyvenanti Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos abiturientė Lina Staškevičiūtė.

Ir dabar Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje vykusiame dr. Juozo Kazicko Aukštaitijos krašto mokinių informacinių technologijų taikymo konkurse Lina Staškevičiūtė vėl tapo nugalėtoja. Jos mokytoja – Dalia Monkevičienė.

Kovo 19-ąją Lina dalyvaus baigiamajame forume, kuris vyks Kauno technologijos universiteto Informatikos fakultete. Šiemet norinčiųjų dalyvauti dr. Juozo Kazicko mokinių programavimo ir informacinių technologijų taikymo konkursuose buvo gana daug. Šiuose Aukštaitijos krašto konkursuose savo jėgas Petro Vileišio gimnazijoje išbandė net 46 mokiniai iš Pasvalio, Ukmergės, Anykščių, Biržų, Radviliškio, Panevėžio miesto ir rajono.

Taigi informacinių technologijų taikymo konkurso (9–12 klasių grupėje) nugalėtoja – Pasvalio gimnazistė Lina Staškevičiūtė, o Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos abiturientas Arnas Nakrošis liko antras. Tarp 5–8 klasių mokinių geriausiai sekėsi Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos aštuntokui Gabrieliui Keibui, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos aštuntokas Dominykas Dulevičius buvo antras.

Nuotraukoje: Kauno technologijos universiteto lektorius Ramūnas Kubiliūnas, Rinkodaros ir komunikacijos koordinatorė Gintarė Dzindzeletaitė, Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos abiturientė, informacinių technologijų konkurso laimėtoja Lina Staškevičiūtė ir jos mokytoja Dalia Monkevičienė.

Asta BITINAITĖ

Visą straipsnį skaitykite 2016-03-08 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.