Pušaloto Festivalis atgimė žydint liepoms

Ekrano nuotrauka iš 2015-07-09 16:16:37
Organizuojant Festivalį talkino aktyvus Pušaloto jaunimas (iš kairės) Vytautė Bedalytė, Alina Trybytė, Aistė Bžeskytė, Martynas Tinteris ir Giedrius Indriuška.

Senovės graikų filosofui Heraklitui priskiriamas garsusis posakis, kad du kartus į tą pačią upę neįmanoma įbristi. Praėjusį šeštadienį pušalotiečiai tarytum paneigė šią sparnuotą frazę, atgaivinę liepos pradžioje miestelio centre, stadione prie senosios mokyklos vykdavusios vasaros šventės – Festivalio tradiciją. Šis talpus žodis reiškia ir koncertus, ir varžybas, ir įvairiausias atrakcijas dideliems bei mažiems, ir paprasčiausiai gerą progą susitikti, pabendrauti su seniai matytais klasės draugais. Festivalis šurmuliavo vienu gražiausių vasaros laikotarpių, kuomet liepų žieduose dūzgia bitelės, tad organizatoriai – bendruomenė, kultūros namai ir seniūnija – šventę pavadino „Kai kvepia liepom“.

Lauke vykstančio renginio sėkmę lemia ne tik organizatorių sumanumas, energija, bet ir oro sąlygos. „Pušaloto bendruomenės pirmininkas Justinas Grigaliūnas, matyt, daug paaukojo, kol pavyko užsakyti tokią kaitrą. Tačiau dabar reikia melstis, kad Dievas kuo greičiau atsiųstų lietaus, kurio taip laukia ūkininkai“, – šmaikštavo Seimo narys Antanas Matulas. Parlamentaras, pagyręs pušalotiečius už Festivalio atgaivinimą, dovanų įteikė didelį šakotį. Seimo nariui antrino kitas Festivalio svečias, Savivaldybės tarybos narys Alfonsas Pulokas. Jis taip pat pasidžiaugė pušalotiečių švente ir palinkėjo tolesnių kūrybinių sumanymų, kad miestelis augtų ir klestėtų.

Pramogų kaleidoskopas

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės ir mechanizuotos pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ ginkluote ir technika domėjosi tiek suaugusieji, tiek vaikai. „Įdomu pažiūrėti, kaip atrodo Lietuvos kariuomenės ginklai, palyginus su tarybiniais. Aš tarnavau kariuomenėje 1969 m. Moldavijoje, pasienyje su Rumunija prie Tisos upės. Džiaugiuosi, kad mano anūkas dabar jau vilki lietuvišką kario uniformą“, – kalbėjo pušalotietis Jonas Kamantauskas, apžiūrinėdamas amerikietišką automatinį šautuvą M-14.

Eilutė nutįso prie palapinės, kurioje buvo galima išmėginti akies taiklumą šaudant į taikinį. Žinoma, didžiausi smalsuoliai – per dešimtį metų perkopę paaugliai. Populiarumu nenusileido ir kita atrakcija, kuri labiausiai domino mažuosius Festivalio dalyvius – pasivažinėjimas karišku visureigiu „Hammer“. Vakarėjant, kariai kvietė pasivaišinti gardžia koše.

Renginio vedėja, seniūnaitė Vaida Ogintienė pakvietė Pušaloto ūkininkus pradėti oficialiąją Festivalio dalį. Duonos augintojai buvusiame mokyklos stadione pasirodė su modernia žemės ūkio technika. Jos kolonoje egzotiškai atrodė tarybinius laikus menantis Vytėnų kaimo ūkininko Ovidijaus Jarašiūno vairuojamas traktorius T-40. Parado priekyje plaikstėsi Pušaloto bendruomenės vėliava. Aplodismentais sutikti ūkininkai pamalonino Festivalio organizatorius ir dalyvius šakočiu, bandelėmis, rūkytomis dešromis ir kitais kaimiškais skanėstais. Po kurio laiko Pušaloto padangėje pasirodė ūkininko Vidmanto Juknevičiaus pilotuojamas lėktuvas. Iš jo pažiro saldainių lietus.

Sigitas KANIŠAUSKAS

Visą straipsnį skaitykite 2015-07-09 „Darbe“

 

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Andriau Užkalni,Aš neprašau paneigti viso šio įrašo, kaip gerb. Artūras Račas, nors tarp tmaotss teiginių gerb. Račo atžvilgiu yra ir kol kas nevisiškai patikimai įrodytų. Tačiau rūpintis įrodymais ne mano reikalas.Aš gi kategoriškai reikalauju paneigti kaip tikrovės neatitinkantį tmaotss teiginį: kurį dažniausiai komentuoja tik trenktos kvankos tokiomis pravardėmis kaip “Austras” .Visų pirma, komentuoja ne TIK austras (prašyčiau atkreipti dėmesį ne Austras , bet austras ). Ir antra, austras komentuoja tikrai ne dažniausiai, ir netgi sudėjus kartu su Bobute . Dažniausiai komentuoja Fredis* .Man šie tmaotss melagingi teiginiai sukelia bereikalingų nepatogumų, nes jais remiantis esu verčiamas gerti papildomas vaistų dozes, o Fredžiui* jos nepagrįstai sumažinamos ir nakčiai jis neberišamas prie lovos.Duodu jums laiko iki šiandienos darbo dienos pabaigos (COB). Terminas derinamas prašau kreiptis el. paštu. Tuo pačiu norėčiau padėkoti už ankstesnįjį tmaotss emailą. Išsispausdinau jį ir pasikabinau rėmeliuose virš lovos. Progai pasitaikius būtų malonu gauti ant jo autografą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.