Sidabrinis „Pieno žvaigždžių“ finišas

Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ vyrų krepšinio komanda iškovojo vieną svariausių trofėjų klubo istorijoje. Trečiadienį mūsų krepšininkai tapo Baltijos krepšinio lygos (BBL) vicečempionais ir pasidabino sidabro medaliais. Žinoma, į „Pieno žvaigž- džių“ areną gausiai susirinkę sirgaliai vylėsi, kad trenerio Ramūno Cvirkos auklėtiniai po rungtynių į viršų kels lygos čempionų taurę. Optimistines nuotaikas skatino Prienuose trijų taškų persvara laimėtos pirmosios finalo rungtynės.

Į Pasvalį „Vytautas“ atvyko kupinas ryžto atsirevanšuoti kur kas didesniu skirtumu. Varžovus atlydėjo sirgalių būrys ir komandos talismanas karalius Vytautas. Jis draugiškai bendravo su po labai ilgos pertraukos pasirodžiusiu mūsų ekipos simboliu – simpatišku jautuku Pieniumi, o per didžiąją pertrauką abu talismanai išbandė savo taiklumą nuo baudų metimo linijos.

Po Pasvalio mišraus choro „Canticum novum“ ir žiūrovų sugiedoto valstybės himno komandos į aikštelę išbėgo šių startinių sudėčių: „Pieno žvaigždės“ – Derrickas Low, Justas Tamulis, Osvaldas Olisevičius, Steponas Babrauskas ir Andriy‘us Agafonovas; „Vytautas“ – Regimantas Miniotas, Tomas Delininkaitis, Artūras Valeika, Vytenis Čižauskas ir Vytenis Lipkevičius. Jau trečią minutę varžovai šovė į priekį 8:0. Netrukus A. Agafonovui pavyko sumažinti skirtumą 2:8 , bet po T. Delininkaičio, V. Čižausko ir R. Minioto taiklių metimų „Vytautas“ nutolo 2:17. Rungtynių pradžia ir tolesni įvykiai aikštelėje parodė, kad svečiai kur kas geriau buvo pasirengę lemiamai dvikovai. „Vytauto“ krepšininkai rečiau klydo, o daugelis jų atakų baigdavosi taikliais metimais. Tuo tarpu mūsiškiai žaidė susikaustę, nuolat žvilgčiodami į trenerio rodomus gestus.

Vilties kibirkštėlė šmėstelėjo trečiojo kėlinio pradžioje, kuomet kibi aikštelės šeimininkų gynyba trumpam išmušė priešininkus iš vėžių. Ketvirtą minutę po A. Agafonovo efektingo kamuolio dėjimo iš viršaus „Pieno žvaigždes“ nuo „Vytauto“ skyrė tik du taškai 41:43. Tačiau po Virginijaus Šeškaus paprašytos minutės pertraukėlės viltis užgeso, nes varžovai surengė spurtą, laimėję kelių minučių atkarpą 15:0. Bokso terminais kalbant, po tokio nokdauno mūsų komanda nebesugebėjo atsigauti ir Prienų-Birštono krepšininkai šventė pelnytą pergalę. Galutinis finalinių rungtynių rezultatas 74:89 (11:22, 21:19, 15:27, 27:21).

„Vytautas“ pranoko „Pieno žvaigždes“ pagal visus žaidimo parametrus. Aikštelės šeimininkų ekipoje naudingiausiai (18 balų) žaidė A. Agafonovas – krepšininko sąskaitoje 19 taškų, 5 atkovoti ir vienas perimtas kamuolys. O. Olisevičius pelnė 13 taškų, N. Balašovas – 11, D. Low ir Evaldas Žabas – po 8, Karolis Babkauskas – 7, S. Babrauskas – 4, J. Tamulis – 3, Egidijus Dimša – 1. „Vytautą“ į pergalę vedė R. Miniotas ir T. Delininkaitis, pelnę atitinkamai 20 ir 18 taškų.

BBL vicečempionams ir čempionams apdovanojimus įteikė lygos prezidentas Valdis Voins ir direktorius Romualdas Brazauskas. Naudingiausiu žaidėju pripažintas T. Delininkaitis.

Užvakar sužaistos antrosios BBL mažojo finalo rungtynės. Nors Tartu universiteto krepšininkai namuose minimaliu skirtumu 67:68 pralaimėjo Talino „Kalev-Cramo“ ekipai, tačiau iškovojo bronzos medalius. Pirmosios rungtynės Taline baigėsi užtikrinta Tartu ekipos pergale 72:60.