Keliolikos tūkstančių bėgikų minioje – ir pasvaliečiai

Kartu su daugiau kaip penkiolika tūkstančių „Danske Bank Vilniaus maratono“ dalyvių įvairaus ilgio atstumus įveikė ir Pasvalio bėgimo mėgėjų bei sveikos gyvensenos klubo „Vėtra“ atstovai.

Dalyviai galėjo jėgas išmėginti viso maratono – 42 km 195 m, „Rimi pusmaratonio“, 10 km „Švyturio Balto nealkoholinio“, 4,2 km „Rimi Šeimos“, 3 km „Lemon Gym studentų ir moksleivių“, 200 m „Beactive vaikų bėgimo“ rungtyse.

Aktyvaus gyvenimo būdo entuziastų šventė prasidėjo sostinės Katedros aikštėje. Prie įvairių distancijų starto stojo bėgimo aistruoliai net iš 50-ies pasaulio šalių – daugiausia iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos. O maratono nugalėtoju tapo amerikietis Kristoperis Zablocki.

Vilniaus maratone tradiciškai dalyvauja ir stipriausi šalies sportininkai. Šiemet tarp bėgikų buvo galima sutikti neseniai iš olimpiados Rio de Žaneire grįžusius maratonininkus Dianą Lobačevskę, Rasą Drazdauskaitę, Remigijų Kančį, Valdą Dopolską, penkiakovininkę Laurą Asadauskaitę-Zadneprovskienę. Visi jie tapo pasirinktų distancijų nugalėtojais ar prizininkais.

Įspūdingai šioje bėgimo šventėje pasirodė „Vėtros“ klubo atstovas Artūras Meška, pusės maratono distancijoje iškovojęs antrą vietą. „Rimi pusmaratonio“ finišo liniją jis kirto nusileidęs tik olimpinių žaidynių dalyviui Valdui Dopolskui.

„Vėtros“ klubo vadovas Zenonas Balčiauskas savo amžiaus grupėje pelnė trečią vietą, o tarp 1785 pusmaratonio dalyvių pateko į antrąjį šimtuką.

Vėtrietė Ramunė Parimskytė pasirinko „Rimi Šeimos“ 4,2 km bėgimą ir tarp 1369 šį atstumą nubėgusių moterų buvo septinta. Jos sesuo Vilija Parimskytė sėkmingai įveikė 10 km distanciją.

Šį savaitgalį didelis būrys „Vėtros“ klubo bėgikų dalyvaus Nidos pusės maratono bėgime.