„Mes važiuojam 2016“ kvies technikos, etnokultūros ir geros muzikos gerbėjus

Vis labiau šylantys orai kelia ūpą ir verčia galvoti apie poilsį bei pramogas. Viena jų pasvaliečių ir miesto svečių lauks jau kitą šeštadienį. Kaip ir kiekvieną gegužę Pasvalyje griaudės motorai ir gatvėmis riedės įspūdingi retro automobiliai. Aštuntasis tarptautinis senovinės technikos suvažiavimas „Mes važiuojame 2016“ ir šiemet žada daug staigmenų ar netikėtų atrakcijų.

Renginio vieta – Smegduobių parkas. Nuo pat ryto čia šurmuliuos kermošius. Nuo ankstesnių jis skirsis tuo, jog šiemet čia vyraus tautiniai, liaudiški motyvai. Tautodailininkai ir amatininkai pakviesti ne atsitiktinai, nes tą šeštadienį čia vyks „festivalis festivalyje“ – „Saula riduolėla“. Išvakarėse, gegužės 13 d., folkloro gerbėjai bus kviečiami į Pasvalio kultūros centrą, kur vyks romansų vakaras „Susitikime saulei leidžiantis“. Programoje dalyvaus Lietuvos teatro ir kino režisierius, poetas, publicistas, bardas Vytautas V. Landsbergis, romansų atlikėjai iš Mikoliškio, Krinčino ir Kiemėnų bei folkloro ansamblis „Rags“. Gegužės festivalis persikels į didžiąją „Mes važiuojame 2016“ sceną. Nuo 11.30 val. čia koncertuos Pasvalio rajono vaikų ir suaugusiųjų folkloro kolektyvai bei Linkuvos kultūros centro folkloro ansamblis „Linkava“.

14 valandą senovinės technikos karavanas pajudės Pasvalio gatvėmis. Organizatoriai žada, jog šiemet šventės svečiai išvys ne vieną iki šiol neregėtą automobilį. Ta proga 15.30 val. Smegduobių parke, ant specialios pakylos, bus pristatoma šiais metais restauruota, naujam gyvenimui prikelta senoji technika.

Dar viena šių metų naujovė – visureigių tempimo rungtis. Taisyklės paprastos – kaip įmanoma greičiau tam tikrą atstumą nutempti smėlio maišų prikrautą visureigį. Organizatoriai kviečia visų rajono seniūnijų, bendruomenių komandas ( ją sudaro 3 asmenys) registruotis bei aktyviai dalyvauti šioje rungtyje ir įrodyti, jog mūsų krašte dar yra stiprių vyrų.

Smegduobių parke bus laukiami ir sodo traktoriukų savininkai – vyks figūrinio vairavimo varžybos.

Veiksmo netrūks ne tik žemėje, bet ir danguje. „Jungtinės Pajuosčio pajėgos“, kurioms vadovauja mūsų kraštietis Bronislavas Zaronskis, žada įspūdingą lėktuvų pasirodymą, o jei leis gamtinės sąlygos – ir žiūrovų skraidinimą virš Pasvalio.

Artėjant vakarui visas dėmesys bus nukreiptas į sceną. Žiūrovai išvys Kyokushin karate klubo ir Europos  jaunių čempionės Radvilės Talačkaitės pasirodymą. Susirinkusiems gros kylanti mūsų krašto žvaigždė, festivalio „Nauji veidai“ nugalėtoja muzikos grupė „Marabu“. Kad dar turi parako, įrodinės pasvalietiškas „Plentas“. Daug staigmenų žada svečiai iš Latvijos, roko grupė „Cement“. Programos „vinis“ – legendinės grupės „Rojaus tūzai“ ir Povilo Meškėlos koncertas. Visą vakarą žiūrovams nuobodžiauti neleis komikas Artūras Orlauskas.

Renginio metu bus galima įsigyti firminį „Mes važiuojam“ ženkliuką. Kiekvienas jų – paženklintas unikaliu numeriu. Jei pasiseks, ženkliuką bus galima iškeisti į vertingas renginio rėmėjų dovanas. Pagrindinis prizas – kelionė „Mažasis Baltijos kruizas“ dviem.

12968127_10204700345747162_7261897625221727322_o

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.