
Mikoliškio kaimo bendruomenė pakartotiniame visuotiniame susirinkime išsirinko naują vadovę. Mikoliškiečiai bendruomenės vairą patikėjo kaimo bibliotekininkei Austinai Stankutei. Dvidešimtmetei kandidatei konkurentų daugiau neatsirado, tad ji gavo vienbalsį pasitikėjimo mandatą. Naujos tarybos nariais, be pirmininkės, tapo Viktorija Laskovaitė, Alma Šateikienė, Akvilė Vėžienė, Vaidas Kazilionis ir Rolandas Trepeka. Bendruomenės pirmininkė ir taryba išrinkti dvejiems metams.
Susirinkimo metu padėkota buvusiam bendruomenės vadovui Dariui Mikšiui ir tarybai, pasidalinta mintimis apie dabartines Mikoliškio aktualijas. Bendruomenės rinkiminiame susirinkime dalyvavo Pušaloto seniūnė Inga Jankauskaitė.
Telefonu pakalbinome naują Mikoliškio bendruomenės vadovę. Pašnekovė sakė, kad be niekieno raginimo iš anksto buvo apsisprendusi siekti dalyvauti rinkimuose. Pirmiausia dėl to, kad Austinai Mikoliškis yra gimtasis jos kaimas – čia gimė ir užaugo, pažįsta žmones ir žino lūkesčius. Baigusi Pasvalio Petro Vileišio gimnaziją, ji mokėsi Kauno kolegijoje, o nuo praėjusių metų gruodžio pradėjo dirbti Mikoliškio bibliotekininke. Austina pati aktyviai dalyvauja Mikoliškio kultūrinėje veikloje – šoka Jolantos Preidžiuvienės vadovaujamuose šokių kolektyvuose „Nendrelė“ ir „Vasarė“.
Kalbėdama apie Mikoliškio bendruomenės ateitį, jaunoji vadovė viliasi didesnės kaimo gyventojų tarpusavio komunikacijos ir susitelkimo bendriems darbams, projektams. „Mikoliškyje yra jaunimo, tačiau nėra erdvių laisvalaikiui“, – kalbėjo A. Stankutė. Ji pati praėjusį mėnesį prie bibliotekos pradėjo burti vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų teatro trupę. Apskritai, aktyvi kultūrinė veikla turbūt bene labiausiai išskiria Mikoliškį iš kitų kaimų. Skaitytojams jau seniai nebereikia pristatinėti Rasos Andžiuvienės vadovaujamų meno mėgėjų kolektyvų – kapelos „Apynėlis“ ir moterų vokalinio ansamblio „Rasa“, reprezentuojančių mūsų kraštą įvairiuose kultūros renginiuose.
Mikoliškio bendruomenės vadovė minėjo, kad pirmiausia reikia atlikti privalomus kanceliarinius darbus – atnaujinti įstatus ir peržiūrėti narių sąrašus. Juose yra apie šimtą mikoliškiečių. Ne paslaptis, kad kai kurie iš jų seniai nebemoka nario mokesčio. Pašnekovė mano, kad feisbuke neverta kurti atskiros bendruomenės paskyros. Juolab kad yra didelius sekėjų skaičius turinčios feisbuko grupės „Mikoliškis“ ir „Mikoliškio kultūra“. Austinos nuomone, bendruomenės veikloms, iniciatyvoms atspindėti užtenka minėtų abiejų populiarių feisbuko grupių.
Baigdama trumpą pokalbį, naujoji bendruomenės vadovė linkėjo mikoliškiečiams būti atviriems pokyčiams, dalintis savo mintimis ir idėjomis bei kartu stengtis, kad Mikoliškyje gyventi būtų gera ir jauku.