Aktualu sodo namų statytojams: pradėtas statybas galima užfiksuoti greičiau ir patogiau

Kai kurios sodų teritorijos jau yra virtusios gyvenamųjų namų kvartalais. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Lapkričio 1-ąją įsigalios nauji sodo namų statybos apribojimai: nuo šios datos sodo namo maksimalus bendras vidaus plotas negalės viršyti 50 kv. m, o aukštis – 5 m. Visiems statiniams, kurių plotas viršys minimus parametrus, bus privalomas statybos leidimas.

Iki šių metų lapkričio 1 d. pradėtiems statyti sodo namams, kurių plotas neviršija 80 kv. m, o aukštis – 8,5 m, bus leidžiama užbaigti statybas pagal paprastesnę tvarką ir juos registruoti naudojant paprastą statytojo deklaraciją. Svarbiausia – užfiksuoti, kad statyba prasidėjo laiku. 

Tai galima padaryti keturiais būdais: 

1. Kreiptis į antstolį. Antstolis gali oficialiai užfiksuoti esamą statybos būklę. Šis dokumentas taps teisėtu įrodymu, kad statybos buvo pradėtos iki naujų reikalavimų įsigaliojimo. 

2. Pasinaudoti matininko paslaugomis. Jis gali parengti nebaigto statinio kadastro bylą, kurioje būtų užfiksuota esama statinio būklė ir apibrėžtas statybos pradžios laikotarpis. 

3. Naudoti kitus, savininko nuomone, tinkamus dokumentinius įrodymus. Statybos pradžią gali patvirtinti ir kiti dokumentai: statybinių medžiagų įsigijimo kvitai, statybinės technikos nuomos kvitai, statybos darbų pradžios sutartys ir kt. 

4. Naujoji Statybos inspekcijos elektroninė priemonė. Ši sistema leidžia lengvai ir greitai užfiksuoti statybos pradžios datą ir vietą, pateikiant nuotraukas su geografinėmis koordinatėmis. Naudojantis šia paslauga, reikia įjungti vietos nustatymą savo mobiliajame įrenginyje, aktyvuoti „vietų žymas“ fotoaparato nustatymuose ir pateikti užfiksuotas nuotraukas per elektroninę sistemą. Nuotraukas reikia daryti savo sklype, nes sistema leidžia atpažinti tikslią vietą, kurioje fotografuojama. 

„Mes siekiame, kad gyventojams statybos procesas būtų kuo paprastesnis ir suprantamesnis. Nauja galimybė leis lengviau ir be papildomų rūpesčių užfiksuoti statybų pradžią iki įsigaliojant naujiems reikalavimams. Tai leis išvengti streso ir papildomų formalumų ateityje. Gyventojų pateiktą informaciją saugosime iki 2025 m. lapkričio 1 d.“, – sako Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkas Albertas Stanislovaitis.

Parengta pagal Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos inf

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.