Projektą parengę parlamentarai mano, kad galiojanti įstatymo nuostata yra neproporcinga daugiau nei 30 tūkstančių vairuotojų atžvilgiu.
„Nors motociklo vairuotojams važiuoti leidžiama tokiu pat maksimaliu greičiu kaip ir lengvojo automobilio, tačiau viršijus greitį daugiau kaip 30 km/h jiems atimama teisė vairuoti mažiausiai 4 mėnesiams, tuo metu lengvojo automobilio vairuotojams viršijus leistiną maksimalų greitį daugiau kaip 50 km/h, t. y. sukeliant žymiai didesnį pavojų, atimama teisė vairuoti tik 1 mėnesį“, – sako projekto iniciatoriai.
Jų nuomone, nėra logikos, kai motociklų vairuotojams taikoma tokia pati atsakomybė už maksimalaus greičio viršijamą, kaip ir pradedantiesiems vairuotojams ar, pavyzdžiui, tiems, kurie veža daugiau kaip 9 keleivius, t. y. tiems, kuriems taikomi kiti leistino maksimalaus greičio ribojimai.
Projektą parengę Seimo nariai pažymi, kad už šį nusižengimą motociklų vairuotojai mažiausiai 4 mėnesiams praranda teisę vairuoti visas transporto priemones, kas tam tikrai daliai vairuotojų gali sukelti problemų dirbti ir gauti pajamas.
„Galiojančios sankcijos nėra subalansuotos pagal pažeidimo pavojingumą ir galinčios kilti žalos dydį“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.
Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad motociklų vairuotojams privalomai skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo trijų iki šešių mėnesių, jei greitis viršytas daugiau kaip 30 km/h, tačiau ne daugiau kaip 40 km/h; nuo šešių mėnesių iki vienų metų – jei greitis viršytas daugiau kaip 40 km/h, bet ne daugiau kaip 50 km/h; nuo vienų metų iki vienų metų ir šešių mėnesių – kai greitis viršytas daugiau kaip 50 km/h.
Projektą teikia Seimo nariai Mindaugas Skritulskas, Mykolas Majauskas, Andrius Kupčinskas, Audrius Petrošius, Simonas Gentvilas, Laurynas Kasčiūnas, Algirdas Stončaitis, Jonas Pinskus.
ELTA