Globotiniams reikia ne tik maisto ir būsto

Švobiškyje gyvenantys Lina ir Zenonas Macijauskai šiemet pasiėmė globoti du mažus vaikus. Rūtos GRUŠAITĖS nuotrauka

Mokymus baigė antroji globėjų laida

„Globoti vaiką – neįkainojama dovana“ – tokiu pavadinimu užvakar Paslaugų ir užimtumo centre pagyvenusiems ir neįgaliesiems vyko šventė, skirta globėjams, rūpintojams, įtėviams bei šiandien minimai Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Jos metu įteikti pažymėjimai trijų mėnesių kursus baigusiai antrajai globėjų laidai.

„Birželio 1 dieną minima Tarptautinė vaikų gynimo diena yra puiki galimybė suaugusius dar kartą apmąstyti, ką reikėtų nuveikti, kad mūsų vaikų gyvenimas būtų saugus – be smurto, baimės. Mes, tėvai ir globėjai, privalome užtikrinti, kad gražiausias žmogaus gyvenimo etapas – vaikystė būtų šviesi, kad vaikai augtų sveiki, išsilavinę ir mylimi. Juk ne veltui sakoma, kad vaikai – pačios gražiausios pasaulyje gėlės. Ir niekas taip gražiai nežydi, kaip šypsena vaiko lūpose, niekas taip greitai nedžiūsta, kaip vaiko ašaros“, – tokiais jausmingais žodžiais renginį pradėjo jo organizatorės – Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo bei konsultavimo (GIMK) atestuotos socialinės darbuotojos Jolanta Grybauskienė bei Rasa Vaičekonytė.

Šiltus muzikinius sveikinimus globėjams ir jų auklėtiniams dovanojo mokytojos Živilės Vaidžiūnienės vadovaujami mažieji Pasvalio „Conmuzikos“ dainorėliai.

Šventiniai renginiai neapsieina be sveikinimo kalbų. Jas pradėjusi Paslaugų ir užimtumo centro pagyvenusiems ir neįgaliesiems direktorė Rasa Beinorienė pasidžiaugė, kad vaikai savo klegesiu ir jaunatvišku džiaugsmu pripildo šią senyvo amžiaus žmonėms skirtą įstaigą. Direktorė globėjams palinkėjo atkaklumo, ryžto ir, žinoma, tėviškos meilės savo globotiniams, o Jolantai ir Rasai – tolesnės sėkmės organizuojant mokymus. Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja Ramutė Ožalinskienė priminė, kad valstybės socialinėje politikoje šeima užima ypatingą vietą. Ateityje jose turėtų rasti prieglobstį be tėvų globos likę vaikai, o dabar esantys valdiški globos namai turėtų nykti. Kaip tik antradienį iš ryto apie institucinės vaikų globos pertvarkos reikalus Panevėžio regione buvo kalbama Aukštaitijos sostinėje vykusiame pasitarime, kuriame dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Mūsų rajonui šiame renginyje atstovavo meras Gintautas Gegužinskas, Socialinės paramos ir sveikatos bei Vaiko teisių apsaugos skyrių vedėjos Ramutė Ožalinskienė ir Astra Kanišauskienė. Ministras L. Kukuraitis dar kartą patvirtino, kad dideli vaikų globos namai neturi perspektyvos, o dėmesys bus skiriamas vaikus globojančioms šeimoms ir šeiminei aplinkai artimoms bendruomeninio tipo globos įstaigoms.

Visą straipsnį skaitykite 2017-06-01 „Darbe“

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

4 Comments

  1. пишет:Рад за тебя.но вот панель сверху… кликвип которая постоянно вылазит очень раздражает..VA:F [1.9.21_1169]Рейтинг: 0 (оценок: 0)

  2. Mmm, coffee cake! Looks great. If you like fruit, Smitten Kitchen’s version includes dropping chopped rhubarb into the cake batter — it might be worth trying with this one too. I like the counterpoint of tangy with all that butter and sugar.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.