Jaunieji muzikai – konkursų laimėtojai

Klaviatūros karalystės“ princesė su pirmą vietą laimėjusia Urte Čivilyte (mokytoja Daiva Dulevičiūtė) ir antrą vietą užėmusiu Domu Sargevičiumi (mokytoja Lolita Trepekūnienė).

Pasvalio muzikos mokyklos pianistai Urtė Čivilytė (mokytoja Daiva Dulevičiūtė), Gabrielė Kavaliauskaitė ir Domas Sargevičius (mokytoja Lolita Trepekūnienė) Kaune dalyvavo pirmajame respublikiniame jaunųjų pianistų konkurse „Klaviatūros karalystė“.

Gabrielė pelnė „Grand prix“, Urtė laimėjo pirmą vietą, o Domas – antrą.

Konkursą organizavo Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademija ir Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija, vertinimo komisijai vadovavo doc. dr. Saulius Gerulis.

– Daugiausia dalyvavo Kauno apskrities pianistų, iš mūsų krašto buvom vieninteliai, – pastebėjo Pasvalio muzikos mokyklos fortepijono mokytoja Lolita Trepekūnienė, kurią atvažiuoti į šį konkursą paskatino draugė. – O dar paaiškėjo, kad kolegė Daiva Dulevičiūtė turi puikią mokinę Urtę Čivilytę.

Pušalote gyvenančią devynerių metų Urtę į Pasvalio muzikos mokyklą vežioja tėveliai. Jai šis konkursas Kaune apskritai buvo pirmas. Ir štai laimėta pirmoji vieta! Kaip įveikė jaudulį?

– Jaudinausi, bet žinau, kad daug dirbau, daug ruošiausi, todėl moku ir galiu pagroti, – prisipažino Urtė, kurios grupėje varžėsi keturiolika pianistų.

Gabrielės Kavaliauskaitės grupėje konkurse grojo dvylika atlikėjų. Krinčinietė Gabrielė konkursuose – jau ne naujokė. Muzikos mokyklos penktokė juose dalyvauja nuo pirmos klasės. Šį kartą Gabrielė parsivežė „Grand prix“.

Pasvaliečio Domo Sargevičiaus grupė konkurse buvo gausiausia – varžėsi net dvidešimt keturi pianistai. Domui atiteko antros vietos laureato diplomas. Jis dalyvavo irgi jau ketvirtame konkurse.

Beje, fortepijono klasėje mokosi mažai berniukų, tačiau Domas mesti muzikos neketina, ir tuo džiugina savo mokytoją Lolitą Trepekūnienę.

– O konkursuose paprastai kuo vyresnė grupė, tuo mažiau dalyvių, – pastebi mokytoja.

Visą straipsnį skaitykite 2017-04-27 „Darbe“

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.