Miestelio sukaktį šventė tris dienas

Vaškai 1
Miestelį žadino ir paskubėti į renginius kvietė Vaškų saviveiklininkai.

Garsios bėgikės pėdomis seka dukros

Renginių įvairove pažymėta Vaškų miestelio 360 metų sukaktis. Liepos 4-osios rytą renginių maratoną pradėjo sporto entuziastai, susirinkę į respublikinį bėgimą Vaškai– Velniakalnis–Vaškai, skirtą kraštietei Laimutei Balčiūnaitei atminti. Į kvietimą atsiliepė 41 įvairaus amžiaus bėgikas. Pagrindinėje – 12 kilometrų trasoje – rungėsi šeši sportininkai. Šį nuotolį greičiausiai – per 42 min. 01 sek. įveikė 48 metų Vytautas Gražys iš Vilniaus rajono Paberžės bėgimo mėgėjų klubo. Nuo jo 48 sek. atsilikęs 23 metų Tomas Bizumavičius iš Kauno maratono klubo nugalėjo savo amžiaus grupėje (1976–1997 m.). Dvylika kilometrų bėgo ir du Pasvalio bėgimo mėgėjų klubo „Vėtra“ nariai. Pasvalietis, 56 metų Kazimieras Petruškevičius, trasą nubėgęs per 57 min., buvo antras savo amžiaus grupėje (g. 1956–1975 m.), o vyriausias varžybų dalyvis, Aukštikalniuose gyvenantis 73 metų Kazimieras Stankevičius distancijoje sugaišo 1 val. 17 min. 29 sek. Jis savo amžiaus grupėje (g. 1955 m. ir vyresni) daugiau konkurentų neturėjo.

Jaunesnio amžiaus bėgimo dalyviai rinkosi trumpesnius nuotolius. Tris kilometrus greičiausiai nubėgo 16-mečiai Ramunė Klybaitė iš Pakruojo „Vėjo“ ir panevėžietis Martynas Giedraitis. Daugiausia bėgikų – 15 save išbandė dviejų kilometrų distancijoje. Savo amžiaus grupėse nugalėjo 12-metė Neli Mazolevskaja iš Paberžės, 13-metis joniškėlietis Jonas Smulskis, atstovavęs „Vėtrai“, 14-metė Viktorija Leščevskaja iš Paberžės, 15-metis Tomas Jankauskis iš Šiaulių „Stadijos“. Jauniausieji bėgikai lenktyniavo vieno kilometro trasoje. 2006 m. ir jaunesnių bėgikų grupėje triumfavo L. Balčiūnaitės dukra, 9-metė Deimantė Baltušytė iš „Vėtros“ ir jos vienmetis Tomas Linkevičius iš Panevėžio „Rambyno“. Nuo sesers neatsiliko metais vyresnė Ugnė Baltušytė, taip pat atstovavusi „Vėtros“ klubui. Mergaitė nugalėjo 2004–2005 m. gimusiųjų grupėje. Iš berniukų pirmavo 11-metis Danielius Bartusevič iš Paberžės.

Po vidurdienio sporto varžybos persikėlė į atnaujintą Vaškų gimnazijos krepšinio aikštelę. Gatvės krepšinio 3 prieš 3 turnyre dėl apdovanojimų kovojo aštuonios komandos. Juo sporto programa nesibaigė – pavakare miestelio parke dar vyko tinklinio varžybos.

Vaškų kultūros namuose pristatytos į gimtąjį kraštą sugrįžusios spalvingos asmenybės, Kupriškio vienkiemyje gyvenančio bitininko, poeto Vitalijaus Šopio knygos. Pirmoji šventės diena baigta vietos teatro mėgėjų parodyta, kultūros namų vadovo Mindaugo Garalevičiaus režisuota Stasio Žemaičio komedija „Jaunikis iš Kauno“.

Sigitas KANIŠAUSKAS

Visą straipsnį skaitykite 2015-07-21 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.