Aštuntoji Savivaldybės taryba pradėjo darbą

6

Teises ir pareigas įgijo po priesaikos ceremonijos
Praėjusį penktadienį į pirmąjį posėdį rinkosi aštuntoji po Nepriklausomybės atkūrimo Savivaldybės taryba, kuriai va-dovauja pirmą kartą tiesiogiai gyventojų išrinktas meras Gintautas Gegužinskas.
Po folkloro ansamblio „Rags“ muzikinio sveikinimo, Savivaldybės tarybos nariai ir svečiai sugiedojo Lietuvos valstybės himną – „Tautišką giesmę“. Iki tarybos narių ir mero priesaikos ceremonijos pabaigos, posėdžiui pirmininkavo Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Marija Kunskienė. Jai talkino pavaduotoja Marytė Staniulienė ir sekretorė Rita Sipavičienė. Supažindinusi su priesaikos davimo ir priėmimo ceremonijos tvarka, M. Kunskienė priminė, kad Savivaldybės tarybos nariai, abėcėlės tvarka, prisiekdami padėję ranką ant Lietuvos Respublikos Konstitucijos, gali pasirinkti vieną iš dviejų priesaikos tekstų. Tik du naujosios tarybos nariai, pagal Socialdemokratų partijos sąrašą išrinkti Janina Katauskienė ir Gediminas Žardeckas neprašė aukščiausiojo pagalbos. Visi kiti išrinktieji, taip pat ir paskutinysis prisiekęs meras G. Gegužinskas, priesaiką baigė žodžiais „Tepadeda man Dievas“. Nors priesaikos tekstas trumpas ir nesudėtingas, tačiau jaudulys darė savo – ne vienas Savivaldybės tarybos narys neteisingai kirčiavo kai kuriuos žodžius ar „nukando“ jų galūnes. Prisiekę Savivaldybės tarybos nariai gavo ir po pirmą dovanėlę – administracijos direktorius Rimantas Užuotas įteikė po USB atmintinę, kurioje įrašyti Vietos savivaldos įstatymas, tarybos veiklos reglamentas ir kiti dokumentai.

„Tai įdomus, naujas posūkis mano gyvenime, nors politika domėjausi ir anksčiau. Labiausiai nusimanau kultūros srityje, tad planuoju dirbti Švietimo, kultūros ir sporto komitete“, – per posėdžio pertrauką sakė jauniausias Savivaldybės tarybos narys, Pasvalio mišraus choro „Canticum novum“ vadovas Rimvydas Mitkus. Gegužės pabaigoje jam sukaks 26 metai.

Sigitas KANIŠAUSKAS

Visą straipsnį skaitykite 2015-04-21 „Darbe“.

 

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

2 Comments

  1. Kaip f a i n , kad administracijos direktorius nepašykštėjo sukauptų iš praeitos kadencijos pinigų ir visas (-us) apdalijo a t m i n t i n ė m i s. Negražiai paklausiu: su šniūreliu ant kaklo anos ar mautuku tipo „Prestigio“? Apie talpą a n ų nebesiįdomauju, nes esu įsitikinęs, kad ten turi tilpti ne tik LR Vsį, bet ir LR BK (kai kuriems) ir LR ATPK (daugeliui!).
    Kaip čia rekomenduoja, v i s o straipsnio neskaitysiu, nes p. Gegužinsko lūpose skambantys žodžiai „Tepadeda man Dievas“ atrodo daugiau nei šventvagiški, todėl smagiau yra pritarti p. p. Katauskienės ir Žardecko nusistatymams.

  2. graudu ziuret. kas pas babutes vazinedamas papuole, kas alu pijokelems pilstydamas ir ragindamas uz ji balsuot, kas apskritai turbut per klaida, sakyciau kokie 3-4 zmones is siu foto tik verti buti taryboj, savo darbais parodydami kad pasvaliui jie nusipelne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.