2016 metų Pasvalio „deimančiukų“ paieška

Amerikiečių psichologas ir filosofas Viljamas Džeimsas yra pasakęs, kad didžiausia gyvenimo prasmė yra paskirti jį tam, kas tęstųsi ilgiau už gyvenimą.

2016-ieji – finišo tiesiojoje, ir mes trečius metus iš eilės kreipiamės į jus, prašydami gerai apsidairyti aplinkui ir padėti surasti šalia mūsų gyvenančius „deimančiukus“. Tuos žmones, kurių poelgiai, darbai, gyvenimas ir pasaulėžiūra, daro mus visus šiek tiek geresniais. Tuos, kurių darbai galbūt ir nesitęs ilgiau už gyvenimą, tačiau tai, ką jie daro, peržengia pareiginės instrukcijos ribas. Ieškome žmonių, kurie nemoka sakyti „ne“, „tingiu“, „tai man nepriklauso“, tų, kuriems pareiga ir pasiaukojimas aplinkiniams yra aukščiau asmeninių ambicijų.

Didžiuojamės ir džiaugiamės tuo, kaip aktyviai dalyvaujate šioje iniciatyvoje. Dvejų metų praktika parodė, jog tai vieni demokratiškiausių rinkimų, kur ir kandidatus, ir nugalėtojus renkate jūs. O sausakimša kultūros centro salė ir ovacijomis pagerbiami laureatai, įrodo, jog tai – ne tuščia panegirika. Tai žmogiškumo triumfas, kurį sukuriate jūs – mūsų skaitytojai.

Juk tikrai šalia yra mokytojas, kuriam 45-ių pamokos minučių per maža. Neabejotinai pažįstate moksleivį, apie kurį pasididžiuodami sakote – „jis užaugs didžiu žmogumi“. Nesibaigiančios optimizacijos negailestingos pareigūnams, tačiau mes tikime, jog yra policininkas, ugniagesys ar kariškis, kuris vadovaujasi ne tik griežtu įstatymo, bet ir žmogiškumo kodeksu. Mes tikrai žinome, kad šalia jūsų gyvena kultūros darbuotojas, kuris net gaudamas elgetos nevertą atlyginimą sugeba kurti stebuklus. Mūsų rajone tikrai gyvena medikas, kurio profesionalumas ir pasiaukojantis darbas ne vienam sugrąžino sveikatą, o galbūt išgelbėjo ir gyvenimą. Nors mūsų rajonas mažas, tačiau turime tikrai ne vieną gabų ir perspektyvų sportininką, kuris savo pasiekimais stebina daugelį. O gal pažįstate laiškanešį, kuris ne tik atneša laikraščius, bet pasidalina geru žodžiu, nuperka duonos, vaistų? Mūsų senstančioje visuomenėje ypatingą reikšme įgyja socialiniai, lankomosios priežiūros darbuotojai. Jei šalia jūsų gyvena „deimančiuko“ vardo vertas žmogus – nesikuklinkite, praneškite mums. Svarbiausia nominacija – „Pasvalio krašto deimantas“ – atiteks tam, kurio darbai, anot filosofo, tęsis ilgiau už gyvenimą. Tokių žmonių tikrai yra, tik reikia gerai apsidairyti!

 

Savo pasiūlymus galite siųsti adresu: „Darbas“, Vilniaus g. 4, Pasvalys. Taip pat elektroniniu paštu pasval.darbas@takas.lt, telefonais: (8 451) 51 474, (8 451) 51 463 arba kviečiame užpildyti

žemiau esančią elektroninę formą. Nepamirškite pridėti trumpo kandidatų aprašo!

Dėmesio! Norėdami įtraukti kuo daugiau pretendentų bei atsiriboti nuo bet kokio politikavimo, pranešame, kad konkursui negalima siūlyti politikų bei ankstesnių metų „deimančiukų“ laureatų.

Viktoras STANISLOVAITIS „Darbo“ vyr. redaktorius

Komentuok su Facebook

1 Comment

  1. Nuostabus, savo darbui atsidavęs žmogus! Rūpestinga ir visada daranti gerus darbus, tiems, kuriems to reikia labiausiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.