Bendruomenės pareigūnė laisvalaikiu savanoriauja ir šoka salsą

Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Spalio 2-ąją minimeAngelų sargų – Policijos dieną. Ta proga skaitytojui siūlome susipažinti su viena iš rajono žavių policininkių būrio pareigūnių, 32 metų Modesta Bertašiūte. Šioje vietoje žodis „susipažinti“ galbūt nelabai tinka, nes nuo praėjusių metų kovo bendruomenės pareigūne dirbančią jaunąją policininkę jau pažįsta mokyklos, vaikų darželiai, seniūnijų darbuotojai, taip pat nemažai bendruomenių.

Taigi kalbėjomės ne apie vagišių, smurtautojų ar kelių „erelių“ gaudymą, o apie daugiau nei dešimt metų tebesitęsiančią policininkės karjerą, laisvalaikį, pomėgius ir, žinoma, apie dabartinį iššūkį – prevencinį, informacinio ir švietėjiško pobūdžio bendruomenės pareigūnės darbą. Jame, kaip ir politikams, svarbu sugebėjimas įtaigiai, aiškiai bendrauti. Per ilgiau nei pusvalandį trukusį pokalbį įsitikinome, kad Modesta šia savybe su kaupu apdovanota.

Iš Rokiškio kilusi pareigūnė prisipažino, kad besimokydama Juozo Tūbelio gimnazijos baigiamojoje klasėje iš pradžių galvojo apie administracinio darbo, vaikų darželio auklėtojos specialybes. Policininkės profesiją rinktis sugundė klasės draugė. Tuo metu policijos mokykla veikė Klaipėdoje. „Norėjau kuo greičiau pradėti savarankišką gyvenimo kelią, tad atstumas nebaugino“, – atviravo pašnekovė. Tačiau jos draugė suklupo per fizinio pasirengimo egzaminą. „Verkėme abi. Draugė todėl, kad sudužo svajonė tapti policininke, o aš – dėl to, kad draugė neįstojo“, – jautrią akimirką prisiminė Modesta. 

Pusantrų metų trukusį policijos pareigūnų rengimą baigė net septyni rokiškėnai. Nors Modesta turėjo siuntimą, tačiau į gimtąjį miestą negrįžo. Rokiškio policijos komisariate įdarbino vaikinus, o merginoms pasiūlė vykti į Panevėžį. Pareigūnės karjerą M. Bertašiūtė pradėjo 2012 m. kovą. Iš pradžių porą mėnesių dirbo patrule, toliau dešimt metų – Kelių policijoje. Dirbdama kelių policijoje pareigūnė tęsė mokslus – uostamiesčio, Socialinių mokslų kolegijoje baigė teisės studijas. 

Ne kabinetinis darbas 

Laimėjusi bendruomenės pareigūnės konkursą, Pasvalio rajono policijos komisariato kolektyvo nare Modesta tapo 2022 m. kovo 1 d. Pašnekovė minėjo, kad pirmoji ją telefonu pasveikino kolegė, bendruomenės pareigūnė Jurgita Packevičienė. „Nelabai ką supratau, ką toliau kalbėjo, nes man pasvalietiška tarmė dar nebuvo įprasta. Dar ir dabar stebina kai kurie tarmiški posakiai“, – šypsodamasi pasakojo bendruomenės pareigūnė M. Bertašiūtė. Nors mūsų rajone ji dirba jau pusantrų metų, tačiau liko gyventi Panevėžyje. 

Kaip atrodo eilinė bendruomenės pareigūnės darbo diena? „Darbo“ redakcijoje Modesta lankėsi trečiadienio popietę. Tą dieną iš ryto ji lankėsi Saločių Antano Poškos pagrindinėje mokykloje ir jos Namišių pradinio ugdymo skyriuje. Pareigūnė susitiko su pirmokais. Jiems priminė saugaus eismo keliuose taisykles, demonstravo policininkų naudojamas priemones teisėtvarkos pažeidėjams tramdyti, baigiantis susitikimui padovanojo atšvaitų. Redakcijos viešnia minėjo, kad per rugsėjį turi aplankyti visus rajono pirmokėlius. 

Modesta džiaugėsi galėdama dirbti kartu su didesnę patirtį turinčia kolege J. Packevičienė, kuri žinoma ir kaip puikių rezultatų pasiekusi bėgikė. Tad ji siūlo mokiniams įvairių sportinių užduočių, o kitu užsiėmimų turiniu rūpinasi Modesta. „Labai svarbu, kad vaikai drąsiai jaustųsi ir nebijotų pareigūnų klausti“, – sakė pašnekovė. Susitikimams su moksleiviais, ypač su pradinukais, didelio žaismingumo suteikia simpatiškasis policijos talismanas „Amsis“. Tačiau ne visada pavyksta surasti jaunąjį policijos rėmėją, kuris, prisiderindamas prie bendruomenės pareigūnių darbo grafiko, galėtų įkūnyti minėtą vaidmenį. 

Kalbėdama apie prevencinius renginius mokyklose, pareigūnė tvirtino neįsivaizduojanti šios veiklos be glaudaus bendradarbiavimo su ugdymo įstaigų socialinėmis darbuotojomis. Anot Modestos, jos yra bendruomenių pareigūnių „akys ir ausys“. 

Pastaruoju metu internetinėje ir tradicinėje žiniasklaidoje pavojaus varpai skambina apie vis didėjantį įvairių kvaišalų plitimą mokyklose. Dėl suprantamų priežasčių neminėdama konkrečių atvejų ir nesileisdama į detales, M. Bertašiūtė patvirtino, kad mūsų rajonas nėra išimtis. Kvaišalų vartojimas, pradedant elektroninių cigarečių turiniu, tarsi nuo kalno besiritanti sniego lavina tampa vis didesnės. Praėjusiais metais keli apsinuodiję nepilnamečiai pateko į medikų rankas. Pareigūnė tikino, kad, kalbėdama mokiniams apie narkotinių medžiagų daromą žalą, vengia tiesmukiško pamokslavimo, tad stengiasi subtiliai žadinti sąmoningumą, pabrėždama, kad gyvenimas duotas vienintelis ir nepakartojamas. „Moksleivių paprastai klausiu – ar tikrai jiems reikia savo gyvenimą nuodyti? Juk yra tiek gražių ir nuostabių dalykų“, – kalbėjo Modesta. 

Susitikimai su mokiniais ir prevenciniai pokalbiai su jais – tai tik viena bendruomenės pareigūnių darbo sritis. Šią savaitę M. Bertašiūtė susitiko su Pumpėnų, Saločių, Vaškų seniūnijų vadovais ir socialinėmis darbuotojomis. 

Pasibaigus rudenio darbams, paprastai prasideda kaimo bendruomenių organizuojamos vakaronės, susirinkimai. Šiemet jų itin daug, nes daugelis rajono bendruomenių mini savo veiklos dvidešimtmečius. Pareigūnė prisipažino, kad suaugusiuosius sunku kuo nors nustebinti, nes pasakojimų apie prevencines vagysčių, kitų nusikalstamų veikų priemones jie jau yra girdėję. Tačiau išradingoji pareigūnė sugalvoja ir kaip suaugusius sudominti. Juolab kad sugeba bendrauti ne trafaretinėmis tezėmis. 

Žavi savanorystė ir Lotynų Amerikos šokiai 

Jau penktus metus Modesta pusę savo vasaros atostogų skiria savanorystei „Lietuvos atgaja“ organizuojamoje vaikų stovykloje Lazdijų r. Smarliūnų kaime. „Organizuojame edukacinius, kūrybinius užsiėmimus, žaidimus. Tad „prisigaudau“ visokių idėjų ir minčių, kurios, kaip bendruomenės pareigūnei, labai praverčia organizuojant susitikimus mokyklose“, – tvirtino policininkė. Šiemet į stovyklą savanoriauti važiavo paskutinę rugpjūčio savaitę, nes įprastą atostogų grafiką visiems pareigūnams teko keisti dėl NATO viršūnių susitikimo Vilniuje liepos 11–12 dienomis. M. Bertašiūtė minėjo, kad įspūdis liko visam gyvenimui. Jai pačiai teko matyti, kaip į iškilmingą vakarienę Prezidentūroje raudonu kilimu ėjo į sostinę atvykę valstybių vadovai. 

Po darbo bendruomenės pareigūnė mėgsta pasivažinėti riedučiais, kartais ją galima pamatyti ir tinklinio aikštelėje. 

Prieš kelerius metus Modesta Panevėžyje lankė bokso treniruotes, o dabar pirmadienio ir trečiadienio vakarais skuba į Lotynų Amerikos šokių pamokas. Ją žavi ne tik salsa, bačiata ir kiti šokiai, bet apskritai visa Lotynų Amerikos kultūra.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.