Į Pasvalio elevatorių ūkininkai rinkosi sužinoti aktualiausių grūdų rinkos naujienų

Tomas Ignatavičius ūkininkus supažindina su „Linas Agro“ Grūdų centrų Pasvalio elevatoriaus naujovėmis.

Pirmadienį „Linas Agro“ Grūdų centrai Pasvalio rajono ūkininkus pakvietė į atvirų durų dieną Ąžuolynės kaime įsikūrusiame grūdų elevatoriuje.

Idėja surengti tokio pobūdžio renginį kilo „Linas Agro“ Grūdų centrų kokybės vadovui Raimundui Garbauskui, kuris kasdienėje veikloje bendraudamas su elevatorių vadovais, pajautė, kad ūkininkams trūksta specifinės informacijos, susijusios su grūdų kokybės nustatymo metodikų, elevatoriuose vykstančių procesų, grūdų supirkimo klausimais. „Viešojoje erdvėje įvairiais grūdų klausimais, tokiais kaip situacija laukuose, ligų, kenkėjų problematika, supirkimo kainos ar apskritai bendra situacija rinkoje, kalbame tikrai nemažai. Tačiau viena yra komunikuoti per žiniasklaidos priemones, internetu, o kita – susitikti su klientais akis į akį ir atsakyti į jiems kylančius klausimus čia ir dabar. Ir ne kažkur kitur, o būtent čia – viename iš „Linas Agro“ Grūdų centrų elevatorių“, – įsitikinęs Raimundas Garbauskas. Anot jo, Lietuva žemės derlingumo klausimais yra labai marga, tad ir specifika kiekviename regione ir net rajone gali skirtis. 

„Linas Agro“ Grūdų centrų Pasvalio elevatoriui vadovaujantis Vilmas Bitvinkas sako, kad elevatorius pastatytas ne taip ir seniai, prieš 12 metų, siekiant būti arčiau savo klientų: „Šiame regione elevatoriaus labai reikėjo. Mūsų ūkininkams būdavo nepatogu vežti grūdus kažkur toli. O kadangi elevatorius statytas naujai, tai ir įranga čia naujoviška, moderni. Per šiuos metus elevatorių teko ne kartą ir plėsti, mat per sezoną čia sulaukiame daug vietinių ir aplinkinių rajonų ūkininkų“, – dalijasi elevatoriaus vadovas. 

Kaip jis atskleidžia, šiandien elevatorius yra pajėgus talpinti apie 40 tūkstančių tonų įvairių grūdinių kultūrų. Tačiau vasarą, net ir esant darbų pikui, ūkininkai ilgose eilėse nestovi – kad darbai vyktų greičiau, laikinam grūdų sandėliavimui išnaudojamos ir kieme esančios aikštelės. Šis elevatorius valdo ir sezoninę grūdų priėmimo aikštelę Medeikiuose. 

Anot Vilmo Bitvinsko, operatyviam elevatoriaus darbui padeda ir tai, kad be čia dirbančių šešių nuolatinių darbuotojų sezono metu įdarbinami dar šeši-aštuoni. 

Atvirų durų dienoje dalyvius pasitikęs elevatorių grupės vadovas Tomas Ignatavičius visapusiškai pristatė elevatoriaus veiklą, paaiškino, kaip bus dirbama sezono metu. Ūkininkai buvo kviečiami apžiūrėti gamybines patalpas, grūdų laboratoriją. 

„Pristatėme ir mūsų laboratorijos naujoves. Pas mus jau veikia automatiniai sijokliai, kurie padeda ne tik operatyviau, bet ir tiksliau nustatyti grūdinių priemaišų ir šiukšlių kiekį grūduose. Kuomet nelieka žmogiškojo faktoriaus, nelieka ir abejonių dėl duomenų tikslumo“, – įsitikinęs T. Ignatavičius. Grupės vadovas pristatė ir kitą naujovę – klientų pasitenkinimo tyrimą. Po apsilankymo elevatoriuje, ūkininkai trumpąja žinute bus kviečiami atsakyti į keletą klausimų apie savo vizitą ir įvertinti gautų paslaugų kokybę. „Mums rūpi, kad klientai čia jaustųsi gerai. Tad jei matysim indikacijas, kad kažkas negerai, imsimės veiksmų“,- sakė elevatorių grupės vadovas. 

„Linas Agro“ grūdinių kultūrų pirkimo vadovas Justas Eimantas ūkininkams nušvietė esamą situaciją tarptautinėje grūdų rinkoje ir kartu priminė, kad bent tris kartus per savaitę atnaujintą informaciją apie rinkos padėtį ir kainas gauna regiono vadybininkai – Viktoras Mikaliūnas ir Povilas Kaziūnas, tad visuomet galima skambinti jiems ir teirautis naujausių žinių. 

„Elevatorių čia aplinkui daug, gal penki, bet aš pats tai didžiąją dalį vežu čia, – sako jau 25 metus netoli Joniškėlio ūkininkaujantis Rimas Čirvinskas, – man svarbu patikimumas, stabilumas. Su agronomu Viktoru Mikaliūnu ir apskritai su „Linas Agro“ jau dirbu daug metų“, – patikina ūkininkas. 

Pasvaliečiai apžiūri elevatoriaus laboratorijos naujieną – automatinius grūdų sijoklius.

Rimas ūkininkauja 240 ha žemės plote, kur, kaip ir dauguma ūkinkų, augina kviečius, rapsus, žirnius, pupas. Anot jo, pastarosiomis savaitėmis palijus, nerimas dėl sausrų atlėgo, tačiau uždirbti iš derliaus vis tiek nepavyks, dėl buvusių aukštų trąšų kainų. „Džiaugsimės jei „ant nulio“ išeisim“, – sako jis. 

Rimas Čirvinskas pasidžiaugė, kad šiandien atvirų durų dienoje turėjo galimybę ne tik naujienų paklausyti, bet ir su kitais ūkininkas pabendrauti: „Žinote, kuo daugiau bendraujame, tuo vieni kitiems draugiškesni tampame. O ir kalbėtis nebūtinai apie ūkį reikia. Dabar va saulės elektrines aptarėme, visi dedasi.“ 

Algimantas Sirbikė kartu su pusbroliu dirba 600 ha žemės. Augina kviečius, rapsus, pupas. Miežių sako neauginantis jau 10 metų, neapsimoka. Šiųmečio derliaus prognozuoti nedrįsta: „Kol kombainas neįvažiuos, tol nebus aišku. Gali atrodyti vienaip, o nukuli, ištiri ir žiūri, kad situacija visai kitokia. Ne tik grūdo dydis svarbu, bet ir svoris, saikas. Užeis saulė, uždžiovins grūdą ir viskas“, – įsitikinęs ūkininkas.

Anot Algimanto, nors informacijos apie javų kainą biržose ieškosi patys, tačiau tokiuose susitikimuose, kaip šis, visuomet gauni ir naujos informacijos: „Naujienų sužinai ne tik iš supirkėjų, bet ir pačių ūkininkų. Gali vietoj apsitarti, pasikeisti nuomonėmis“. 

Pasvalyje ūkininkaujantis Vytenis Janušonis grūdus sako anksčiau veždavęs tiesiai į uostą, tačiau pastaraisiais metais to nebedaro dėl jam nepalankaus grūdų klasės nustatymo: „Anksčiau vežti tiesiai į uostą labiau apsimokėjo kainos atžvilgiu, tačiau pastaraisiais metais ten labai pakito reikalavimai klasei. Čia, šitame elevatoriuje, klasę man paskaičiuoja palankiau – kitokia skaičiavimo sistema“, – sako Vytenis. 

Ūkininko teigimu, bendradarbiauti su „Linas Agro“ pradėjo nuo pažinties su šiame rajone dirbančiu agronomu Povilu Kaziūnu. „Kai man reikėjo pagalbos, Povilas buvo tas, kuris manimi patikėjo ir man padėjo. Tai nuo to laiko ėmėme kartu dirbti. Jis gana dažnai atvažiuoja, apžiūri mano laukus, duoda patarimų, pasidalina gerosiomis praktikomis. Žinot, nelabai pasitikėčiau žmogumi, kuris ko reikia mano laukams pasakytų paskambinęs telefonu“, – sako Vytenis. Anot jo, pradėjus bendradarbiauti su šiuo agronomu, rezultatai jo ūkyje ženkliai pagerėjo.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.