Grįžusi namo rado okupantų nuniokotą mokyklą

Kovo mėnesį, kuomet iš Marijampolės karo pabėgėlių registravimo centro į Pasvalį vežiau Ukrainos sostinės Kijevo priemiestyje Bogdanovkoje dirbusią mokytoją Liudmilą Kravčenko ir jos dukrą Anną, beveik visą kelią pedagogė kalbėjo apie savo mažuosius auklėtinius ir mokyklą. Pradinių klasių mokytoją ir jos dukrą savo bute svetingai priglaudė Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos direktorė Lina Rauckienė. Mokyklos vadovė Liudmilą įdarbino mokytojos padėjėja, o informacinių technologijų specialistė Anna dirbo nuotoliniu būdu.

Prieš kurį laiką ukrainietės grįžo namo. Šią savaitę Liudmila mesendžeriu atsiuntė nuotraukų, kuriose matyti Bogdanovkos vidurinėje mokykloje palikti siaubingi rusų okupantų pėdsakai. Mokykla atrodo taip, tarsi joje velniai būtų smalą virę. Mokytoja atsiuntė ne tik nuotraukų, bet ir filmuotus siužetus, kuriuose nuniokoti pradinių klasių, fizikos, chemijos kabinetai. Išsinešdindami okupantai, kuriuos Liudmila vadina „rašistais“ paliko tuščių svaigalų butelių ir maisto davinių pakuočių bei kitokio šlamšto. Mokytoja rašo, kad girdėjusi liudininkų pasakojimus apie mokykloje kalintus vietos gyventojus. „Vienas iš likusių liudininkų pasakojo, kad vedamas į apklausą matė klasėje žmonių lavonus. Pasitraukdami „rašistai“ juos susprogdino, kad neliktų įkalčių. Todėl skelbiama, kad nemažai gyventojų yra dingę be žinios. Okupantams nebus jokio atleidimo. Mes esame stipri nacija, todėl nugalėsime“, – toliau rašo L. Kravčenko.

Laimė, visi jos 25 pirmokėliai liko gyvi. Iš jų 15 kartu su tėvais pergyveno okupacijos siaubą. 

Iki karo Bodganovkos vidurinėje mokykloje mokėsi per 400 mokinių. Tarptautinės pagalbos organizacijos perdavė penkis autobusus. Jais mokiniai bus vežiojami į kitą mokyklą, kuri dirbs dviem pamainomis. 

Naujiems mokslo metams besiruošianti L. Kravčenko dėkoja pasvaliečiams už šiltą brolišką priėmimą, kurį visuomet prisimins.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.