Svalios progimnazija turės naują vadovą

Sausio pabaigoje įvyko trys konkursai, po kurių paaiškėjo, kas toliau penkerius metus vadovaus Pasvalio Lėvens pagrindinei mokyklai, Svalios progimnazijai ir Sporto mokyklai.

Iš jų didžiausią susidomėjimą ir intrigą kėlė konkursas į Pasvalio Svalios progimnazijos direktoriaus vietą. Juolab kad du anksčiau skelbti konkursai neįvyko, nes neatsirado kandidatų, kurie atitiktų nustatytus reikalavimus šioms pareigoms užimti. Praėjus apeliacijų padavimo terminui, informuojame, kad trečią skelbtą konkursą Svalios progimnazijos vadovo vietai užimti laimėjo Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Gitana Kruopienė. Ji buvo vienintelė pretendentė į šį postą. „Seniai laukiau, kada pagaliau įvyks konkursas. Stengiausi, kad progimnazijos veikla visada būtų stabili ir kūrybinga“, – vakar telefonu kalbėjo dabartinė Svalios progimnazijos direktorė Aleksandra Tribulskienė. Iš jos 46 metų pedagoginio darbo stažo net 25 prabėgo prie šios mokyklos vadovės vairo. Prieš tai aštuonerius metus A. Tribulskienė buvo direktoriaus pavaduotoja. Savo pedagoginę veiklą ji pradėjo 13 metų dirbdama matematikos mokytoja. Perdavusi direktorės postą naujai vadovei, A. Tribulskienė patikino, kad išeis į užtarnautą poilsį, kurio seniai nusipelniusi. 

Tuo tarpu būsima Svalios progimnazijos direktorė G. Kruopienė sakė, kad stengsis išlaikyti A. Tribulskienės vadovavimo laikais iškeltą aukštą mokyklos pasitikėjimo ir prestižo kartelę. „Svalios progimnaziją gerai vertina pedagogų bendruomenė ir tėvai. Pirmiausia jaučiu didelę atsakomybę ir pareigą toliau tęsti darbus“, – telefonu kalbėjo G. Kruopienė. Konkurso nugalėtoja minėjo, kad ikišiolinė visa jos veikla susijusi tik su Pasvalio Petro Vileišio gimnazija. Pasvalietė joje mokėsi, pradėjo dirbti ir kilo karjeros laipteliais. G. Kruopienė tuomečiame Šiaulių pedagoginiame institute (dabar – Vilniaus universiteto Šiaulių akademija) įgijo pradinių klasių ir technologijų mokytojo specialybę, o Mykolo Romerio universitete – viešojo administravimo magistro kvalifikaciją. Nuo 2002 m. ji dirba Petro Vileišio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui. 

Išsamiau naująją Svalios progimnazijos direktorę pristatysime, kai ji užims šias pareigas. Pašnekovė minėjo, kad gimnazijoje dar privalo baigti kai kuriuos darbus. Po konkurso gavus specialiųjų tarnybų teigiamas išvadas, mokyklos direktorius skiriamas Savivaldybės mero potvarkiu. 

Pasvalio Lėvens pagrindinei mokyklai toliau vadovaus Lina Rauckienė, o Sporto mokyklai – Eugenija Butrimienė. L. Rauckienė neturėjo konkurentų, o Sporto mokyklos vadovo postą norėjo užimti du kandidatai. 

Mokyklų vadovų skyrimo, įgaliojimų, vertinimo, nušalinimo ir atleidimo tvarką nustato Švietimo įstatymo 59 straipsnis. „Švietimo įstaigos vadovu gali būti tik nepriekaištingos reputacijos asmuo, kuriam atliktas vadovavimo valstybinei ar savivaldybės švietimo įstaigai (išskyrus aukštąją mokyklą) kompetencijų vertinimas…“ – teigiama minėtame įstatyme. Mokyklų direktorių kompetencijas vertina Nacionalinė švietimo agentūra. Nors mokyklų vadovų kadencijų skaičius neribojamas, kas penkerius metus jie privalo pasitikrinti kompetencijas ir, jei atsiranda konkurentų, įrodyti savo pranašumą. Ugdymo įstaigų vadovų kompetencijų vertinimo darbą atlieka ne tik Nacionalinė švietimo agentūra, bet ir savivaldybėse sudarytos konkursų komisijos. Norint įveikti konkurso kartelę, pretendentui reikia surinkti nustatytą minimalų balų skaičių. 

Visų trijų minėtų konkursų komisijoms vadovavęs rajono Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas dr. Gvidas Vilys atkreipė dėmesį, kad jose didelę įtaką turi tėvų, mokinių, bendruomenės deleguojami atstovai. 

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas G. Vilys minėjo, kad Nacionalinės švietimo agentūros registruojamoje eilėje laukia konkursai Pumpėnų gimnazijos ir Pasvalio vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ direktorių vietoms užimti. 

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

12 Comments

 1. Senas noras sugriaut Svalios mokykla pagaliau ivyko, išrinko iš vieno absuliučiai tuščią direktorę. Tupa kaip čebatao aulas, šiknalindė, aukštų tuščių fraziu savininkė. Galėjo kartu pasiimt ir savo pakalikę tokia pat šiknalindę informatikę su šukuoseną už 3 centus. 🙂 būtų subinlaižių duetas. Gaila Svalios, gera buvo mokykla.

  1. Idomu ka jus pati baigusi,kad taip varot ant kitų žmonių.Biški pagalvot prieš rašydama tokius komentarus!!Įdomu koki darbą jus pati esate baigusi

 2. Tikrai jei būtų netikusi,būtų niekas nepriėmė dirbti,nevarykit ant žmonių kurie bent kažką dao,ir yra protingi,o tu Inga kaip matau esi nelabai protinga todėl ir rašai tokius komentarus,nes tikriausiai pavydi

  1. Jos nerinko praktiškai, nes buvo tik vienas kandidatas. Tai ir išrinko iš vienos. Ji neverta to posto. Kas pažysta ją puikia žino. Tai tuščiai kalbantis žmogus. O pasiekė tubūt dėl to, kad vyras tarybos narys, ir beje taip pat tuščiai klabantis, aukštom frazėm, bet tuščiom. Tuštukai.

   1. Aš tikrai ją žinau ,ir tikrai galėčiau teigti,jog ji verta to posto!!!!Nevarykit ant žmonių kurių net nepažįstate

     1. Ka tu pažįsti, jei butum jų draugas taip nekalbėtum.Aš apie juos pačios geriausios nuomonės..Pasiilgau jau savo draugų.

 3. Sveikinu!!!Būsit labai gera direktorė!!!!Džiaugiuosi už jus!!!!
  Ir nekreipkit i tokius žmonius dėmesio,sunys loja karavanas eina kaip,sako apkalba vadinasi įdomu/rūpi tai va!!!!!!

 4. 🙂 pažįstam gerai, nepergyvenkit, dar nuo tų laikų kai rankas kišdavo vaikam po kaldra, arba kai į pirtelę į malūną važiuodavo su jaunom ir gražiom, arba kaip projektus stumdavo netikrus su tuo pačiu verslininku :). ir kai darbą darbo biržoj gavo per pora naktų, gavo tik dėl to kad partijos kolega ikišo. Ir dar nuo to kai žadėjo verslą gerą padaryt.. 40 darbuotojų idarbint 🙂 Ir kai dar direktorė buvo ne pavaduotoją, ir kai tapus idarbino savo vyrą mokykloj 🙂 na nėr ko norėt … juk švogerių kraštas,,… ar toliau pasakot iš kur pažįstu? )

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.