Įžengė į tarptautinį konkursą „Pasaulio trofėjus“

Akordeonisto Nedo Stankevičiaus ir mokytojos Elonos Rodžienės muzikinė bičiulystė tęsiasi devintus metus. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Pasvalio muzikos mokyklos akordeonistas Nedas Stankevičius atliko lengvojo žanro kūrinį „10 km iki Finestrino“ ir laimėjo Lietuvos nacionalinę atranką į tarptautinį akordeonistų konkursą „Pasaulio trofėjus 2020“.

– Šiemet jis turėjo vykti Portugalijoje, tačiau dėl pandemijos ir toliau siunčiami tik įrašai, taigi viskas – nuotoliniu būdu, – akordeono mokytoja Elona Rodžienė atskleidžia, jog iki šiol gyvos muzikos ir bendravimo dar labai mažai. 

Ir vis tiek rūpi dalyvauti konkursuose, pasitikrinti, palyginti save su kitais atlikėjais. 

Tiesa, ir laimėjęs nacionalinę atranką, Nedas šiame tarptautiniame konkurse toliau dalyvauti negali, nes mūsų mokykla neturi akordeono su melodiniais (chromatiniais) bosais. O būtent tokiu instrumentu „Pasaulio trofėjuje“ reikalaujama atlikti kūrinius… 

– Mūsų su Nedu muzikinė bičiulystė tęsiasi devintus metus, – suskaičiuoja Elona. 

O Nedas pripažįsta, kad iki dvyliktos klasės groti akordeonų orkestre – šventas reikalas. 

Per karantiną ir repeticijos, ir konkursai vyko virtualiai. 

– Dabar konkursui taip pat siuntėm įrašą. Bet tai visiškai kitaip, nei groti gyvai, – įsitikino Nedas. 

Šį rudenį Nedas grojo Trečiojo amžiaus universiteto klausytojams. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

– Kol kas dar repetuojam gyvai, – prieš rudens atostogas džiaugėsi akordeono mokytoja. – O prie kompiuterio visam orkestrui labai sunku ir dėl ryšio trikdžių, garso kokybės. Jau pradedam, tik Pranas šaukia: palaukit manęs. 

Tačiau Elona nepraranda pozityvios nuotaikos. Jaunieji akordeonistai stengėsi dalyvauti įvairiuose renginiuose, išnaudojo galimybes groti gyvai. Po karantino pirmiausia keli susibėgo sodyboje, vasarą dalyvavo stovykloje „Linksmasis akordeonas“, koncertavo Pasvalio Vytauto Didžiojo aikštėje ir Trečiojo amžiaus universiteto klausytojams. 

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.