Atnaujinti vamzdynai Pasvalyje didins šilumos tiekimo patikimumą

Siekdama išlaikyti šilumos tiekimo paslaugos kokybę ir patikimumą, AB „Panevėžio energija“ investuos apie 724 tūkst. eurų į Pasvalio ir Joniškėlio miestų centralizuoto šilumos tiekimo sistemų vamzdynų rekonstravimą. 

Projektui „ Pasvalio šilumos tinklų rajono šilumos tinklų rekonstravimas“ įgyvendinti skirta iki 50 proc. projekto vertės parama pagal Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ priemonę „Šilumos tiekimo tinklų modernizavimas ir plėtra“. 

Dalis šilumos tinkluose prarandama dėl vamzdynų šilumos izoliacijos susidėvėjimo. Seni šilumos vamzdynai kelia trūkimo grėsmę ir galimus šilumos tiekimo sutrikimus vartotojams, todėl projekto vykdymo metu bus rekonstruotos  labiausiai susidėvėjusios šilumos trasų atkarpos Mūšos, Vilties, Ramiosios, Taikos, Žiedų, Vilniaus, P. Avižonio, Alyvų, Ežero, Stoties gatvių zonose Pasvalyje ir Joniškėlio miestelio G. Petkevičaitės-Bitės, Vytauto gatvėse. Viso bus atnaujinta 2,26 km šilumos tinklų. Šiluma naujais vamzdynais bus pradėta tiekti nuo ateinančio šildymo sezono pradžios. Aplinkos sutvarkymo darbus taip pat planuojama baigti rudenį, o visą projektą rangovai įsipareigojo užbaigti iki 2020 metų balandžio mėnesio.

Projektą vykdantis rangovas UAB „Castrade“ demontuos susidėvėjusius vamzdynus šilumos trasose ir juos  pakeis optimizuoto diametro, naujos kartos pramoniniu būdu izoliuotais vamzdžiais su įdiegta gedimų kontrolės sistema, kuri leis diagnozuoti drėgmės išplitimo vietą trūkus vamzdynui. Tokia sistema šilumos tiekėjui, eksploatuojančiam šilumos tinklus, leis tiksliai nustatyti gedimo vietą ir kuo skubiau pradėti remonto darbus.

Įvykdžius šilumos tinklų rekonstravimą, tikimasi, kad vamzdynų trūkimo atvejų, nustatomų hidraulinių bandymų metu, bus mažiau, o tai reiškia, kad ir karšto vandens išjungimų dėl defektų šalinimo bus kur kas mažiau, gyventojai tokiais atvejais patirs mažiau nepatogumų.

„Rekonstravus vamzdynus, sumažės šilumos perdavimo nuostoliai tinkluose – 640 MWh šilumos bus sutaupoma per metus, o tai sudarys trijų mėnesių sunaudotą šilumos kiekį karštam vandeniui paruošti visiems Pasvalio miesto daugiabučių gyventojams. Sumažinus nuostolius, tam pačiam šilumos vartotojų poreikiui tenkinti bus sunaudojama mažiau kuro, bus taupomi gamtiniai ištekliai, kartu mažės ir aplinkos tarša“, – teigia Petras Diksa, AB „Panevėžio energija“ generalinis direktorius.

Šiuo metu Pasvalio rajone eksploatuojami 22 km ilgio šilumos tinklai, kuriais energija tiekiama vartotojams. 2020 m. visiškai pabaigus šilumos tinklų rekonstravimo projektus, Pasvalio šilumos tinklų rajone jau bus daugiau nei 11 km atnaujintų šilumos vamzdynų.  

 Visi šilumos tiekimo vamzdynų rekonstravimo darbai yra susiję su laikinu šilumos tiekimo nutraukimu, todėl atliekant šilumos tinklų rekonstravimą, bus stengiamasi, kad gyventojai patirtų kuo mažiau nepatogumų, tačiau darbų eigą gali pakoreguoti nenumatytos aplinkybės ir oro sąlygos. AB „Panevėžio energija“ atsiprašo Pasvalio šilumos vartotojų už patiriamus nepatogumus buityje dėl karšto vandens tiekimo nutraukimo bei už susidariusius nepatogumus prie gyvenamųjų namų, visuomeninių pastatų ar gatvėje.


Reklama: namams24.lt

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.