Šiemet pagražės tik dalis gatvės

Atnaujinti parengta Nepriklausomybės gatvės atkarpa kol kas skendi smėlyje. Aidos DULKIENĖS nuotrauka

Ne kartą esame patyrę, kad labai rizikinga minėti vieno ar kito projekto darbų trukmę. Vienas iš nesenų pavyzdžių – užsitęsęs Pasvalio Biržų gatvės remontas. Taip atsitiko dėl ilgų derybų su valstybės valdomu energijos skirstymo operatoriumi ESO dėl elektros stulpų iškėlimo ir požeminių elektros kabelių paklojimo. 

Nesinori būti blogu pranašu, tačiau panaši situacija gali pasikartoti rekonstruojant kitą svarbią Pasvalio susisiekimo arteriją – kilometro ir dviejų šimtų metrų ilgio Nepriklausomybės gatvę. Jos remonto darbų konkursą laimėjusios UAB „Pasvalio melioracija“ darbininkai praėjusiais metais beveik 300 metrų ilgio atkarpoje nuo tilto per Svalios upelį iki sankryžos su Žaliąja gatve nuėmė seną asfalto dangą, įrengė lietaus kanalizacijos šulinėlius bei atliko kitus parengiamuosius būsimo asfaltavimo darbus. 

Savivaldybės administracijos vietinio ūkio ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Raimondas Endziulaitis sakė, kad šiemet turėtų būti baigtas pirmasis gatvės rekonstrukcijos etapas. Nuo tilto per Svalią iki sankirtos su Žaliąja gatve 5,5 metrų pločio važiuojamojoje gatvės dalyje bus paklota nauja asfalto danga, kairėje pusėje, einant į parką, įrengti šaligatviai, o dešinėje pusėje – atitvarai. Pagal projektą gatvės apšvietimo stulpai iškils taip pat kairėje pusėje. Dešinėje pusėje, Lėvens krantinėje, stūksančius pakrypusius gelžbetoninius stulpus ESO turėtų iškelti. Kada tai bus padaryta, R. Endziulaitis nesiryžo pasakyti, kadangi sutartis su energijos skirstymo operatoriumi dar nepasirašyta.

 Sutartis dar nepasirašyta ir su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Nepriklausomybės gatvės rekonstrukcijai lėšos skiriamos iš šalies Kelių priežiūros ir plėtros programos. Šiemet vasario 13 d. Vyriausybė patvirtino naują jos finansavimo lėšų naudojimo aprašą, todėl sutarčių pasirašymas vėluoja. R. Endziulaitis viliasi, kad iki gegužės pabaigos visos biurokratinės procedūros bus baigtos ir birželio pabaigoje minėtos atkarpos rekonstrukcija prasidės visu tempu. 

Tuo tarpu visos Nepriklausomybės gatvės atnaujinimo teks palaukti, nes visas projektas suskirstytas į tris etapus. Antrajame etape numatyta suremontuoti gatvės atkarpą nuo Žaliosios iki Jono Biliūno g.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.