Smėliu taisomos žvyrkelio duobės – pinigai į balą?

Praėjusią savaitę į redakciją paskambinusi moteris skundėsi prasta kelio atkarpos nuo Šimonių iki Sabonių būkle. „Darbo“ skaitytoja stebėjosi, kad didelės išmaltos duobės užpilamos smėliu, o ne, pavyzdžiui, skalda, žvyru ir kokiu nors tvirtesniu gruntu. O smėlis labiau tiktų Palangos pliažuose. Pasipiktinusi gyventoja aiškino, kad toks atseit remonto būdas padaro daugiau žalos nei naudos – pravažiavus keliems automobiliams, smėlis kaip mat išblaškomas ir vėl atsiveria duobės. Taip pat ji kelininkams priekaištavo dėl nešienaujamų kelkraščių. „Atvažiuokit, ir patys įsitikinsite, kad važiavimas tokiu keliu nuo Sindriūnų iki Sabonių yra tik mašinų laužymas“, – kalbėjo anonime panorusi likti moteris. Neseniai feisbuke kažkas pasidalino filmuotu siužetu apie važiavimo šiuo duobėtu keliu ypatumus.

Tai, kad skambinusioji gyventoja sakė tiesą, netrukome įsitikinti. Devyniolikos kilometrų ilgio 3109- uoju numeriu pažymėtas rajoninis kelias Ustukiai–Šimoniai–Stipinai kaip diena nuo nakties kontrastingas: maždaug penkis su puse kilometro nuo Ustukių tilto per Mūšą iki Šimonių kaimo pabaigos galima švilpti asfaltu, na, o toliau reikia apsišarvuoti kantrybe dardant duobėtu žvyrkeliu. O tai ne į sveikatą ne tik vairuotojams ir keleiviams, bet ir pačioms transporto priemonėms. Deja, per artimiausius keletą metų žvyrkelio nuo Šimonių iki Stipinų nesiruošiama asfaltuoti. Į Lietuvos automobilių kelių direkcijos parengtą 2018–2020 m. žvyrkelių asfaltavimo programą patenka tik 858 metrų ilgio privažiuojamasis kelias į Švobiškio kaimą.

Neprivažiavus Sindriūnų, tuoj už tiltelio per Ramojaus upelį, redakcijos „Škoda Fabia“ „sėdo“ į pirmą smėlio duobę. O tokių kliūčių, gadinančių žmonėms nervus, o mašinoms – važiuoklę, iki Sabonių – ne viena ir ne dvi.

Minėtą kelią prižiūri Pasvalio kelių tarnyba. Tačiau jos vadovas Vladas Žalkauskas jau anksčiau yra įspėjęs, kad nebeturi įgaliojimų teikti informacijos. Primename, kad po reorganizacijos Pasvalio kelių tarnyba priklauso Kaune įsikūrusios valstybės įmonės „Kelių priežiūra“ Panevėžio padaliniui. Lygiai prieš savaitę elektroniniu paštu išsiuntėme laišką, prašydami atsakyti į mūsų skaitytojos išsakytus priekaištus dėl kelio priežiūros. Vakar, taip ir nesulaukę atsakymo, paskambinome komunikacijai skirtu telefonu. Atsiliepusi tarnautoja sakė, kad nieko nežinanti apie prieš savaitę išsiųstą laišką, tada paprašė jį pakartotinai atsiųsti kitu adresu. Taip ir padarėme, ir dar pridėjome porą nuotraukų, kurios publikuojamos šiame laikraščio numeryje. Tačiau  kai buvo baigta rengti ši publikacija, jokios žinios iš „Kelių priežiūros“ negavome. Taigi informacijos amžiuje informacija tolsta nuo žmogaus. Tad ar verta postringauti apie pilietiškumo daigelius, kurie vos prasikalę sumindomi?

Rachat de voiture hs rachatvotrevoiture.com

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.