Šventė, kurios pagrindinis „specialusis efektas“ – nesumeluotas nuoširdumas

Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

Pagrindinis ketvirtosios Pasvalio krašto „deimančiukų“ pagerbimo ceremonijos leitmotyvas – ką gali vienas paprastas žmogus. Iš pirmo žvilgsnio sudėtingas klausimas, į kurį šventinę sekmadienio popietę buvo atsakyta keturiolika kartų. Keturiolika „deimačiukų“, keturiolika kasdienybės didvyrių, savo darbais keičiančių mūsų pasaulį. Ir tai ne supermenai, o mūsų pažįstami, kaimynai, bičiuliai. Tie, be kurių neįsivaizduojame savo gyvenimų ir kurių pasiekimais kasmet vis labiau ir labiau išmokstame džiaugtis. Ar tarp jų yra atsitiktinių žmonių? Sausakimša Pasvalio kultūros centro salė, gausus tiesioginės interneto transliacijos žiūrovų būrys ir beveik 4000 balsavime dalyvavusių žmonių neleidžia suabejoti pasirinkimo teisingumu.

Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

„Tai didžiausias mano gyvenimo įvertinimas, kad šiandien turiu garbės būti šalia Prano Kiznio, Vlado Braziūno, Juozo Kiaušo, Liucijos Jatkauskienės“, – sakė Seimo narys Antanas Matulas, kuriam per „deimančiukų“ pagerbimo ceremoniją buvo įteiktos Pasvalio krašto Garbės piliečio regalijos. Seimo narį sveikina dr. Pranas Kiznis.

Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

„Norėčiau, kad šis laimėjimas nebūtų tik pasididžiavimo ar garbės reikalas. Tegul šis „deimančiukas“ primena, kad reikia ir toliau švytėti savo aplinkoje ir darbuose,“ – sakė Pumpėnų karmelitų vienuolyno sesuo Aušros vartų Marija, teikdama Viktorijai Aglinskaitei (dešinėje) „Metų moksleivio“ apdovanojimą. Pumpėnietė gavo 775 palaikymo balsus.

Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

„Buvau jo mokytoja, auklėtoja. Jis buvo principingas, užsispyręs (bet ne žemaitis), teisingas ir turintis savo tvirtą nuomonę mokinys. Tikiu, kad šios jo charakterio savybės išliko iki šių dienų, kitaip jis nebūtų gavęs šio apdovanojimo“, – sakė Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos pavaduotoja Rita Karpavičienė, teikdama Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiajam patruliui Lukui Želviui „Metų pareigūno“ apdovanojimą. Lukas gavo 895 jūsų palaikymo balsus.

Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

„Esu labai laiminga ne dėl apdovanojimų, o todėl, kad turiu galimybę dirbti tokį darbą, kur visos tavo svajonės yra labai geranoriškai išpildomos. Esu begaliniai laimingas žmogus, nes tai, ką darau – iš begalinės meilės jums, pasvaliečiai“, – sakė „Metų kultūros darbuotojo“ apdovanojimą atsiimdama Pasvalio kultūros centro ir Gintaro Kutkausko klėties teatro režisierė Ramunė Uždavinienė (centre). Apdovanojimą 935 palaikymo balsus gavusiai menininkei įteikė Aurelija Kutkauskienė.

Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

„Per 28 metus išmokome nuoširdžiai ir atvirai vienas kitą pagirti. Išmokome išvesti neįgalius žmones į sceną. Išmokome garbaus amžiaus žmones vadinti ne senoliais ir laikyti juos užpečkyje, o vadinti senjorais ir sau lygiais. Išmokome gerbti vieni kitus ir būti daugiau ar mažiau sąžiningais vieni kitiems“, – kalbėjo televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė, teikdama „Metų senjoro“ nominaciją. Ji atiteko pasvalietei Genovaitei Tamulionienei, kuri surinko 1044 palaikymo balsus. Kadangi dėl pablogėjusios sveikatos ponia Genovaitė pateko į ligoninę, apdovanojimą atsiėmė jos anūkė Viltė Tamulionytė.

Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

„Mylėkite Lietuvą, laisvę ir žemę“, – „deimančiukų“ ceremonijos svečiams linkėjo Saločių krašto ūkininkas Vaidotas Mačėnas kartu su žmona Jolita atsiimdamas „Metų žemdirbio“ apdovanojimą. 850 palaikymo balsus surinkusiam ūkininkui apdovanojimą įteikė Saločių parapijos klebonas, atsargos kapitonas Jonas Tamošiūnas.

Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

„Tai didelis paskatinimas tobulėti. Tikiuosi, kad į savo kraštą parvešiu dar ne vieną pergalę“, – sakė pernai Londone Pasaulio shotokan karatė čempionės titulą laimėjusi Violeta Mickutė, atsiimdama „Metų sportininko“ apdovanojimą. Karatistė surinko 823 palaikymo balsus. „Deimačiuką“ jai įteikė jos treneris, Tarptautinės Japonijos karatė asociacijos instruktorius, teisėjas, pasaulinės karatė federacijos (WKF) kata ir kumitė nacionalinės „A“ kategorijos teisėjas, Lietuvos karatė asociacijos „A“ kategorijos treneris, egzaminatorius, sporto klubo ,,Cunami“ prezidentas, 7 dano karatė meistras ekspertas Valdemaras Kozlovas.

Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

„Esu pašto vaikas. „Deimantas“ mano rankoje ne tik darbo įvertinimas, bet ir įpareigojimas dirbti dar geriau“, – atsiimdama apdovanojimą tikino Daujėnų pašto viršininkė Vida Kazilionienė. Už Vidą Kazilionienę balsavo 720 mūsų skaitytojų. Apdovanojimą laiškanešei įteikė buvęs ilgametis Daujėnų seniūnas, Savivaldybės tarybos narys Vladas Vitkauskas.

Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

„Gydytojo profesijoje neužtenka vien žinių – labai svarbu atjauta ir gailestingumas. Jei leidi žmogui su jo kančia, skausmu prisiglausti prie savo širdies, tada viskas ir pavyksta“, – jaudulį sunkiai tvardė „Metų mediko“ apdovanojimą gavusi Pasvalio ligoninės gydytoja neurologė Regina Mitrienė. Už šį „deimančiuką“ balsavo 1047 mūsų skaitytojai. Apdovanojimą gydytoja gavo iš savo pacientės Vitalijos Gegužinskienės rankų.

Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

„Per pastaruosius metus šis kaimas pasikeitė neatpažįstamai“, – sakė lakūnas, asociacijos „Jungtinės Pajuosčio pajėgos“ vadovas Bronius Zaronskis, teikdamas Tetirvinų krašto bendruomenės pirmininkui Algirdui Mulevičiui „Metų bendruomenės“ apdovanojimą. Tetirvinų kaimo bendruomenė gavo 964 jūsų palaikymo balsus.

Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

Metų socialinio darbuotojo“ nominacijos voką atplėšė ir nugalėtoją paskelbė Pasvalio sutrikusio intelekto žmonių užimtumo centro „Viltis“ globotinis Marius Armonavičius. 996 palaikymo balsai lėmė, kad „Metų socialinio darbuotojo“ titulas atiteko minėtoje įstaigoje dirbančiai Janinai Židonienei (dešinėje). „Noriu padėkoti Janinai už tai, kad globoja ir rūpinasi mūsų vaikais. Ji tokio pat likimo, kaip ir mes, tad dirba ne „valdiškai“, – tėvų vardu nugalėtojai dėkojo Palma Venslovienė (trečia iš kairės).

Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

Nominacijos „Metų pedagogas“ nugalėtoją poetas, fotografas, vertėjas, Nacionalinės premijos laureatas Vladas Braziūnas į sceną pakvietė vardu, kuriuo buvo įpratęs šaukti savo kaimynę vaikystėje – Laimutė Meškauskaitė. „Esu susijaudinusi, nes iš savo kaimyno Vlado, su kuriuo užaugome „ant vieno kiemo“, po daugelio metų išgirdau savo tikrąją pavardę… Už šį garbingą apdovanojimą noriu padėkoti daugeliui savo mokinių. Ir tiems, kurie dabar sėdi gimnazijos suole, ir tiems, kurie jau spėjo pražilti. Dėkoju jų tėveliams, su kuriais smagu bendrauti, girdėti jų geranorišką žodį, jausti jų supratimą. Dėkoju savo mieliems kolegoms, su kuriais baigiu dirbti trečią dešimtį. Taip pat visiems kultūros darbuotojams, su kuriais tenka bendrauti ir bendradarbiauti“, – padėkos kalboje sakė Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Laima Vaitkevičienė (878 palaikymo balsai), atsiimdama apdovanojimą.

Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

„Metų įvykis“ – „Baltoji vakarienė“ sulaukė rekordinio – 1221 balso palaikymo. Iš Pasvalio dekano Henriko Kalpoko rankų atsiimdama apdovanojimą, idėjos autorė Asta Liukpetrienė sakė: „Šis „deimantas“ priklauso jums visiems, nes Pasvalys yra unikalus, nes čia – nepaprasta aura, nes čia gyvena kitokie žmonės.“ Nuotraukoje – „Baltosios vakarienės“ organizatoriai.

Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

„Didelis ačiū mano mokytojai. Be jos būčiau niekas. Ji atidavė savo žinias ir širdį. Mano siuvykla – padėka jai“, – savo siuvimo mokytojai Galinai Nemeikšienei (antra iš dešinės) dėkojo Kristina Kvedarienė (antra iš kairės). Jos, kartu su vyru Gyčiu įkurta siuvykla „Kreivi“ surinko 776 palaikymo balsus ir gavo „Metų verslo“ nominaciją.

Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

„Pasvalio krašto deimanto“ apdovanojimą už unikalios Raubonių karšyklos prikėlimą naujam gyvenimui bei gimtojo krašto garsinimą mūsų skaitytojai skyrė pajiešmeniečiui Vaidotui Gikiui. Apdovanojimą nugalėtojui įteikė Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė. Ji 747 palaikymo balsus surinkusiam kraštiečiui padovanojo ir istorinę Lietuvos vėliavą.

Už pagalbą organizuojant Pasvalio krašto „deimančiukų“ pagerbimo ceremoniją nuoširdžiai dėkojame Pasvalio kredito unijai, rajono Savivaldybei, Kultūros centrui ir asmeniškai Robertui Lavickui, šokių kolektyvui „Apynėlis“, Emiliui Trinskiui.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Laimejo tie, už kurios daugiausia balsavo, bet tai nereiškia kad verti deimančiukų… čia ne apie visus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.