Jaukių atradimų krautuvėlė

Noriu su jumis pasidalinti nepaprastu atradimu. Dirbu vienoje privačioje Pasvalio įmonėje. Visą savo laisvalaikį skiriu trims gražuolėms dukroms. Kažkas tikriausiai pasakys, kad auginti tris vaikus – didelis vargas, tačiau aš su tuo nesutinku. Iškeisčiau visus pasaulio turtus, kad tik galėčiau kasdien patirti jų buvimą šalia: matyti, kaip džiaugiasi mažoji, kai ją pasiimu iš vaikų dar- želio, sporto mokyklos salėje stebėti viduriniosios pergales, ar vakarais su vyresnėle šnibždėtis apie moteriškas paslaptis. Būti motina – jėga. Ir šio jausmo nesugadina net maži kasdieniai rūpesčiai.

Tiesa, apie rūpesčius. Kai namie keturios moterys – plaukų priežiūra tampa strateginiu šeimos klausimu. Reikia ne tik sukti galvą dėl įvairiausių grožio priemonių, bet ir spręsti plaukais užkištų kanalizacijos vamzdžių klausimą. Žinoma – tai vyrų darbas, bet kai gyveni su tolimųjų reisu vairuotoju, tenka daug ką iš- mokti daryti pačiai.

Prieš Helovino vakarėlį mano trys atžalos taip smarkiai ruošėsi šiurpiausiai nakčiai, kad eilinį kartą plaukais užkišo vonios kanalizaciją. Iki tol buvau išbandžiusi visas plačiai reklamuojamas chemines valymo priemones ir žinojau, kad už gražios etiketės slypi labai abejotinos kokybės produktas. Ne- žinodama, ką daryti, kreipiausi į „Facebooko“ draugus, prašydama rekomenduoti padorų santechniką. Virtuali bendruomenė neliko abejinga daugiavaikės motinos problemai ir pasiūlė keletą meistrų. Tačiau mane suintrigavo Vaškuose gyvenančios draugės žinutė – „Užsuk į „Vokiškos produkcijos“ krautuvėlę Pasvalyje. Ten rasi savo problemos sprendimą“.

Prisipažinsiu, jog gyvenu Pasvalio centre, Taikos gatvėje, ir beveik kasdien praeinu pro šią, šalia autobusų stoties esančią parduotuvę, tačiau iki šiol vis nerasdavau laiko užsukti vidun.

Tiesą pasakius, nėjau ir gavusi draugės žinutę. Ir tik tada, kai tris dienas iš eilės žadėjęs užsukti santechnikas dar dviem dienoms nukėlė savo vizitą, nusprendžiau, kad blogiau jau nebus ir patraukiau į Vilniaus gatvėje esančią parduotuvę.

Užbėgdama už akių pasakysiu, jog tą kartą nieko nenusipirkau. Ne todėl, kad nebuvo trokštamos prekės, bet todėl, kad pasijutau lyg būčiau užsukusi pas seniai nematytą draugę.

Esu daug keliavusi po Europą ir puikiai žinau, kaip atrodo maža Prancūzijos ar Anglijos provincijoje įsikūrusi šeimyninė krautuvėlė. Ten visuomet gera užsukti dėl ypatingos atmosferos, nes visuomet žinai, kad tave priims taip, lyg būtum senas šeimos draugas. Pakalbins, pasiūlys arbatos, rekomenduos šviežiausias prekes ir nuoširdžiai patars nepirkti to, kas sugadintų nuotaiką. Lietuvoje nieko panašaus nesu sutikusi. Bent iki to momento, kol neužsukau į „Vokiškos produkcijos“ parduotuvę.

Pardavėjai Vaidai iš karto pajutau ypatingą simpatiją. Tai neabejotinai vienas iš tų žmonių, sugebančių rasti kelią ir į didžiausio paniurėlio širdį ir sielą. Pokalbį pradėjome nuo kanalizacijos valiklių, o baigėme pasakojimais apie jaunystėje patirtus nuotykius. Plepėjome gal dvi valandas. Per tą laiką į krautuvėlę užsuko ne vienas lankytojas ir kiekvienam pardavėja nusišypsojo, pasakė šiltą žodį bei negailėjo patarimų apie vieną ar kitą prekę.

Pasirodo, „Vokiškos produkcijos“ parduotuvės savininkai visą parduodamą produkciją duoda išbandyti savo darbuotojams, todėl apie kiekvieną prekę jie žino ne iš reklaminių bukletų, o iš asmeninės patirties.

Kai čia grįžau po poros dienų (kaip jau minėjau – kanalizacijos valiklio anąkart taip ir nenusipirkau), pradėjau detaliau nagrinėti jaukioje aplinkoje išdėliotas prekes.

Čia iš teisų gausu vokiškų prekių: buitinės chemijos, kosmetikos, kavos, saldumynų. Kai kurie prekių ženklai gerai pažįstami iš reklamų, kai kurie – nežinomi. Tačiau tik iki to momento, kol jų pavadinimą įsivedi į internetą. Pasirodo, Pasvalyje galima įsigyti prekių, kurias išlepintai Vokietijos rinkai gamina daugiau negu šimto metų patirtį turinčios įmonės.

Ir čia iš karto norisi grįžti prie šių dienų realijų ir ypač aktualaus Rytų Europai gaminamų prekių kokybės klausimo. Kaip žinome, Europoje kilo didžiulis triukšmas paaiškėjus, kad didieji gamintojai gamina dviejų rūšių to paties pavadinimo gaminius. Vieni skirti Vakarų pasauliui, kiti – likusiai daliai, t. y. mums.

Nusipirkus prekę „Vokiškos produkcijos“ parduotuvėje iš karto gali pajusti, kad tai „normaliems“ žmonėms skirtas produktas. Skalbimo milteliai skalsesni, kava – kvapnesnė, ir net kanalizacijos valiklis geresnis – akimirksniu padarė tai, ko nesugebėjo labiausiai išreklamuoti Lietuvoje parduodami analogai.

Vaida papasakojo, kad didžioji produkcijos dalis atvežama iš Vokietijos ir yra skirta būtent vokiškai rinkai, todėl prekių kokybe neverta abejoti. „Vokiškos produkcijos“ savininkai aktyviai bendrauja su tiekėjais, todėl visuomet savo klientams siūlo labai patrauklias kainas.

Akcijų medžiotojai čia laukiami antradieniais. Tada vyksta „nuolaidinės“, kurių metu taikomos įvairios nuolaidos. Apie įvairias akcijas galima sužinoti užsukus ir parduotuvės profilį „Facebook“ socialiniame tinklalapyje www.facebook.com/Vokiška-produkcija-Pasvalys-Biržai.

Gruodžio 1 d. Pasvalyje įsikūrusiai parduotuvei sukaks treji metai. Ta proga visi į parduotuvę užsukę ir bet kokią prekę nusipirkę pirkėjai dalyvaus šventinėje loterijoje.

Kam to bus maža – iki pat Kalėdų galės tikėtis ypatingų kainų, akcijų bei nuolaidų.

Bet svarbiausia, kad čia kiekvienas pirkėjas ras ne tik sau tinkamą prekę, bet ir tai, ko taip trūksta visų mūsų gyvenime – nesumeluotą nuoširdumą.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.