Puškonietis Laplandijos sostinėje išrinktas geriausiu turnyro boksininku

Turnyro organizatorių nuotrauka.

Nacionalinė Lietuvos bokso rinktinė dalyvavo tradiciniame „Ruskaturnaus“ turnyre Suomijoje. Kalėdų Senelio rezidencija garsė- jančioje Laplandijos sostinėje Rovaniemyje lietuviai susižėrė svarbiausius prizus – laimėjo komandinėje įskaitoje ir iškovojo geriausiam boksininkui skiriamą prizą.

Geriausiu turnyro boksininku išrinktas visas tris pergales iškovojęs puškonietis Saimonas Banys.

Jau trisdešimt pirmą kartą surengtame „Ruskaturnaus“ turnyre tris dienas kovojo Lietuvos, Vokietijos, Rusijos, Švedijos ir Suomijos rinktinės. „Round Robin“ formatu vykusiose varžybose rinktinių boksininkai kovojo vieni su kitais ir varžėsi dėl stipriausios komandos vardo.

Lietuvos rinktinei atstovavo Saimonas Banys (svorio kategorija iki 69 kg), Gilvinas Lukošiūnas (iki 60 kg), Vytautas Balsys (iki 75 kg), Paulius Zujevas (iki 81 kg), Algirdas Baniulis (iki 91 kg) ir Mantas Valavičius (+91 kg).

Pirmą varžybų dieną kovojo penki lietuviai, iš jų keturi iškovojo pergales. Saimonas Banys 4:1 įveikė Paulą Wallą iš Vokietijos. Vytautas Balsys tokiu pat rezultatu nugalėjo suomį Henriką Palosaarį, o Algirdas Baniulis aiškia persvara nukovė rusą Aleksejų Kovalevskį. Tik Gilvinas Lukošiūnas taškais 1:4 pralaimėjo suomiui Ahmadi Niazzui.

Kitą dieną į ringą kopė keturi lietuviai. Puškonietis Saimonas Banys taškais 3:2 įveikė suomį Muhammadą Abdilrasooną, o Vytautas Balsys tokiu pat rezultatu – irgi suomį Santeri Laine. Tačiau dar dviem lietuviams teko pripažinti varžovų pranašumą. Algirdas Baniulis taškais 0:5 pralaimėjo rusui Nikolajui Vecherko, o Mantas Valavičius aiškia persvara nusileido vokiečiui Alexanderiui Mulleriui von Bergei.

Mūsų boksininkas Saimonas Banys trečią varžybų dieną pergalių seriją pratęsė kovoje su švedu Belalia Adeliu ir įtikinamai laimėjo vieningu teisėjų sprendimu 5:0. Gilvinas Lukošiūnas po pralaimėjimo, patirto pirmą varžybų dieną, pakeitė kovos taktiką ir suomį Ahmadį Niazzį pasiuntė į nokdauną bei iškovojo pergalę 3:1.

O kiti du lietuviai po atkaklių kovų patyrė pralaimėjimus. Paulius Zujevas 2:3 buvo priverstas nusileisti švedui Alexanderiui Bwambele. Algirdas Baniulis tokiu pat rezultatu turėjo pripažinti vokiečio Marco Deckmanno pranašumą.

– Saimonas dabar perspektyviausias Lietuvos rinktinės boksininkas. Manau, kad jį dar ne kartą pamatysime ringe pergalingai pakelta ranka, – kalbėjo treneris Stasys Balčiauskas. – Be to, savaitgalį Kaune dalyvavome tarptautiniame bokso turnyre „Auksinė pirštinė 2017“.

Į Kauną suvažiavo boksininkai iš Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Estijos ir Lietuvos.

– Tai gana stiprus turnyras, kuriame mūsų boksininkai po vasaros atostogų susiboksavo visai neblogai, – įvertino treneris.

Domantas Balčiūnas (svorio kategorija iki 60 kg) užėmė trečią vietą, o Sandis Dunkulis (iki 63 kg) ir Aras Dūdėnas (iki 75 kg) – antras.

Beje, Aras Dūdėnas su Lietuvos jaunių rinktine jau išvažiuoja į Bulgarijos Varnos miestą, kuriame vyks Europos jaunių čempionatas.

– Ir čia už akreditaciją reikia mokėti. Todėl noriu padėkoti rėmėjams – jau seniai ne Pasvalyje, o Vilniuje gyvenančiam Tomui Vainorui, taip pat Pasvalyje nebegyvena, tačiau mūsų boksininkams padeda Laimutis Slavinskas, mus remia ir uždarosios akcinės bendrovės „Svalex“, „Franccar“, „Transtika“, „Pasvalio vandenys“, „Oksalis“, Pasvalio sporto mokykla, sulaukiame ir daugiau rėmėjų, – dėkojo treneris Stasys Balčiauskas ir visus pakvietė į treniruotes, kurios vyksta kasdien nuo 15 valandos.

Trenerio tel. 8 687 11 891.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.