Baigti darbai ir graži diena į Lauko dieną sukvietė per šimtą ūkininkų

Lauko dienos dalyviai turėjo galimybę išgirsti ir pamatyti, kuo skiriasi viena nuo kitos žieminių kviečių bei rapsų veislės. Justino GRIGALIŪNO nuotrauka.

Praėjusį ketvirtadienį Povilo ir Aurimo Garlauskų ūkyje Gineikiuose vyko bendrovės „Dotnuva Baltic“ organizuota Lauko diena. Kaip informavo minėtos firmos atstovas Pasvalio rajone Algis Leonavičius, į minėtą renginį atvyko daugiau nei 100 žieminių kviečių bei rapsų augintojų ne tik iš Pasvalio, bet ir iš Rokiškio, Biržų, Kupiškio, Utenos, Ignalinos, Anykščių ir Panevėžio rajonų.

Prieš išeinant į laukus A. Leonavičius priminė, kad pernai, atrodo, neblogam derliui pakenkė sudėtingos jo nuėmimo sąlygos. Dėl lietingų orų javapjūtė daug kur vėlavo. Tarkim, Panevėžio ir Joniškio rajono žemdirbiai žieminius kviečius baigė kulti tik rugpjūčio 9 dieną. Be to, beveik visi grūdai atitiko ketvirtos klasės kokybės reikalavimus. Kitaip tariant, buvo pašariniai. Maistiniai buvo nebent antros ar trečios klasės, o pirmos ir ekstra kokybės grūdų pernai niekam užauginti nepavyko. Labiausiai grūdų kokybę numušė gan žemas jų glitimas. Labiausiai dėl to nukentėjo vėlyvesnio brandumo veislių žieminius kviečius auginę ūkininkai.

Pernai „Dotnuvos Baltic“ vykdytuose žieminių kviečių derlingumo bandymuose didžiausias derlius – vidutiniškai 9,99 tonos iš hektaro – gautas „KWS Emil“ veisle už- sėtame lauke, o geriausia kokybe, atitikusia antros klasės standartus, buvo veislė„Balitus“. Kadangi pastarosios veislės derlingumas irgi buvo neblogas (9,43 t /ha), ir pajamų iš hektaro gauta ne taip mažai – vidutiniškai 1122 eurai. Bet blogų veislių nėra – vienos kokybiškesnės, kitos derlingesnės, tad žemdirbys pats turi nuspręsti, kokią rinktis. Mes galime tik supažindinti su jų savybėmis“, – kalbėjo A. Leonavičius.

Visą straipsnį skaitykite 2017-06-20 „Darbe“

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.