Vyčio skulptūros maketai – jau Pasvalio krašto muziejuj

Architektų manymu, geriausia vieta valstybės jubiliejų įamžinančiam paminklui – veja prie Kultūros centro.

Vis realesne tampa viltis, kad kitąmet, sulaukus Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejaus, šią istorinę datą Pasvalyje įamžins Lietuvos karžygio simbolis – Vyčio skulptūra. Į Pasvalio krašto muziejų jau atkeliavo trijų skulptūrų maketai,tad pasvaliečiai gali ateiti jų apžiūrėti ir išreikšti savo nuomonę, kuri skulptūra geriausiai įkūnytų mūsų karžygių kovas už Lietuvos laisvę ir pagerbtų visų kovotojų atminimą.
„Darbas“ jau rašė, jog gegužės pradžioje Pasvalyje lankėsi grupė žinomų šalies architektų, sutikusių patalkinti išrenkant pačią tinkamiausią vietą būsimam valstybės atkūrimo simboliui. Beje, Krašto muziejuje galima susipažinti ne tik su skulptūrų maketais, bet ir su galimų jų pastatymo vietų eskizais. Eskizus parengė Pasvalyje viešėję architektai: Vyčio paramos fondo valdybos narys, Vilniaus Lukiškių aikštės sutvarkymo projekto vadovas Kęstutis Akelaitis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius Gintaras Čaikauskas ir Arūnas Blūšius.
Lankydamiesi Pasvalyje ir apžiūrėję mūsų miesto centrą, garbūs architektai pasiūlė tris potencialias vietas: aikštę tarp Savivaldybės administracinio pastato ir Kultūros centro, erdvę tarp šio centro ir Pasvalio bažnyčios bei vietą prie Pasvalio bažnyčios klebonijos – ten, kur yra atminimo lenta Lietuvos laisvės kovų savanoriams (kur anksčiau stovėdavo spaudos kioskas). Dar buvo kalbėta apie Vytauto Didžiojo aikštės dalį priešais buvusios poliklinikos pastatą, bet, architektų manymu, ji ne itin tinkama, nes per mažai erdvės, visai šalia – mašinų stovėjimo aikštelė.

Visą straipsnį skaitykite 2017-06-17 „Darbe“

 

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Pasvaliečiams derėtų išnaudoti visas tris potencialias vietas: vejoje prie Kultūros centro pastatyti Vyčio skulptūrą, netoli bažnyčios – Matulo, prie klebonijos – Gegužinsko! Pastarųjų dviejų pavardės taip dažnai mirga „Darbo“ puslapiuose, kad tikrai pribrendo būtinybė juos įamžinti granite ir bronzoj… Kaip mėgdavo sakyti patriotas Bugailiškis Prūdas iš „Dviračio šou“: „Istorijos nesuklastosi“ (!!!).
    P. S. Vargubau, ar vietinė cenzūra supras ir atleis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.