Žydėk, „Apynėli“, toliau!

„Apynėlis“ po šventinio koncerto. Pirmoje eilėje iš kairės: Angelina Vaičeliūnienė, vadovė Rasa Andžiuvienė, Giedrius Vaičeliūnas. Antroje eilėje iš kairės: Ingrida Belazarienė, Violeta Balčėtienė, Vytautas Ogintas, Gintaras Kalvėnas, Stanislovas Ogintas. Vido DULKĖS nuotrauka.

Tokiais žodžiais Mikoliškio liaudiškos muzikos kapelą „Apynėlis“, šiemet švenčiančią kūrybinės veiklos dešimtmetį, sveikino Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro kapela „Gegužinė“. Jie bene geriausiai atspindėjo prieš savaitę Pasvalio kultūros centre vykusio šventinio koncerto dvasią. Į antrą dešimtmetį įkopęs „Apynėlis“ jau seniai peržengęs ne tik savo kaimo, bet ir rajono ribas. Po koncerto sveikinimo žodį tardamas Pasvalio kultūros centro direktorius Robertas Lavickas pasidžiaugė, kad šiandien Rasos Andžiuvienės vadovaujama kapela – vienas geriausių šio žanro kolektyvų visoje Lietuvoje.

Pirmą dviženklę sukaktį šventęs „Apynėlis“ ir jo bičiuliai žiūrovams dovanojo ne tik įvairiaspalvę dainų ir melodijų puokštę. Šventinio renginio vedėja, iš Šiaulių atvykusi „Apynėlio“ vadovės jaunesnioji sesuo Rita Tamašauskienė scenoje atvertė ryškiausius kapelos istorijos puslapius. „Muzikuojantis, dainuojantis, šokantis žmogus jau savaime yra geresnis, gražesnis, jautresnis. Matyt, tai žinodami paprasti meno saviraiškos mėgėjai sugebėjo susiburti į šaunų kolektyvą. O kartu repetuojantys ir koncertuojantys žmonės tampa kaip viena šeima“, – kalbėjo Rita Tamašauskienė.

Taigi lygiai prieš dešimt metų gegužės mėnesį į Mikoliškio kultūros namus sugužėjo pirmieji „Apynėlio“ muzikantai ir dainininkai: tuometis kultūros namų administratorius Povilas Vaičeliūnas, Rasa Andžiuvienė, jos vyresnioji sesuo Angelina Vaičeliūnienė ir brolis Edmundas Kutkevičius, Virginija Trybienė, Violeta Balčėtienė, broliai Vytautas ir Stanislovas Ogintai. O naujo kolektyvo pavadinimas kilęs iš liaudies dainos „Apynėli žaliasai“. Kapelos vadovė R. Andžiuvienė minėjo, kad šią dainą labai mėgdavo jos promočiutė.

Pirmieji „Apynėlio“ kūrybinių sugebėjimų vertintojai buvo kaimo bendruomenių vakaronių, kraštiečių švenčių dalyviai. Įsisiūbavus gastrolėms į kitus rajonus, kapelą papildė nauji nariai: Laima Dulevičienė, Nerijus Ogintas ir, deja, jau į amžinybę iškeliavęs Antanas Maželis. 2008-aisiais „Apynėlis“ įrašė pirmąją kompaktinę plokštelę. Tais pačiais metais kapela tapo Lietuvai pagražinti draugijos nare. Vieni pirmųjų laurų nuskinti Rokiškyje, kur mikoliškiečiai iškovojo kapelų varžytuvių „Kaziuko armonika“ laureatų vardą. Tokį pat titulą „Apynėlis“ pelnė per kapelų varžytuves „Grok, Jurgeli“ Kauno sporto halėje, liaudiškos muzikos kapelų susibūrimuose „Atidarykim svečiams vartelius“ Kupiškio rajono Salamiesčio laisvalaikio centre, „Nupinsim Žolynės vainiką“ – Šeduvoje, „Lakštingalėlė“ – Kėdainiuose, „Vasarą palydint“ – Zyplių dvare ir kituose meno mėgėjų kolektyvų renginiuose.

Visą straipsnį skaitykite 2017-05-20 „Darbe“

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Šaunuoliai „Apynėlio” kapelos dalyviai, Pasvalio krašto garbinotojai ir garsintojai. Visada laukiu, kada laidoje „Duokim garo” pamatysiu „Apynėlio”dalyvius, išgirsiu jų, ypač mielos vadovės balsus.
    Geriausios sėkmės Jums. Daujėnietis Antanas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.