Mūsų solistai įvertinti tarptautiniame vokalinės muzikos konkurse

Joniškėlietis Rytis Kvedarauskas – vienas iš nedaugelio vaikinų, pasirinkusių ne sportą, o dainavimą. Vido DULKĖS nuotrauka.

– Buvau pasirinkęs sportą ir dainavimą. Lankiau karatė treniruotes ir net turėjau pasiekimų – žalią dir- žą. Tačiau karatė mokytojas davė ir daugiau – kad labai svarbu mokytis, siekti tikslo. Žodžiu, tobulino ne tik kūną, bet ir proto įdėjo. Vis dėlto atė- jo laikas rinktis – sportas ar dainavimas. Be to, Pasvalio muzikos mokykloje mano pagrindinis instrumentas – akordeonas. O dainuoti mokiausi privačiai pas įvairius mokytojus, nors vis nesilioviau ieškoti, – prisipažįsta joniškėlietis Rytis Kvedarauskas, kuris tarptautiniame vokalinės muzikos konkurse „Lėkime dainų sparnais“ tapo diplomantu.

– O mokytoja ieškojo dainininko. Ir taip įvyko mūsų susitikimas, – šią istoriją smagiai papildo Pasvalio muzikos mokyklos mokytoja Daiva Garlauskienė, pas kurią Rytis dainavimo mokosi dar vos kelis mėnesius.

Pumpėnietė Gabija Jareckaitė, kuri pas Daivą Garlauskienę solinio dainavimo mokosi dvejus metus, konkurse laimėjo trečios vietos laureatės diplomą.

Tarptautinis vokalinės muzikos konkursas vyko Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokykloje, dalyvavo solistai ir ansambliai iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos.

Vyresniųjų vokalistų kategorijoje buvo 25 pasirodymai, tačiau solistas vaikinas – vienintelis Rytis.

– Dainavimas – didžiulis džiaugsmas ir kartu didžiulė atsakomybė, nes maždaug iki dvidešimt vienerių metų jaunuolio balsas dar nebrandus. Todėl svarbiausia jo nesugadinti. Vokalo paslapčių – begalės. Kas tinka vienam dainininkui, gali visiškai netikti kitam. Apie tai būtina daug skaityti ir klausytis, būtina parinkti tinkamą repertuarą. Tarkim, lietuvių liaudies dainos niekada negadina balso, jos kuriamos pakelti ūpą, – pastebi dainavimo mokytoja Daiva Garlauskienė.

Pumpėnietė Gabija Jareckaitė su dainavimo mokytoja Daiva Garlauskiene ir akompaniatore Vijole Eidukaite.

Ir konkurse turėjo būti viena daina liaudies, o kita – laisvai pasirinkta. Prisiminėme kraštietę tautosakos pateikėją Oną Bluzmienę ir jos knygą „Linelius roviau, dainavau“.

– Man teko bendrauti su šia šviesaus atminimo močiute, kuriai esu pažadėjusi su savo mokiniais dainuoti jos dainas. Taigi visada pradedu nuo Bluzmienės dainų, – atskleidžia Daiva Garlauskienė.

Taip konkurso programą pradėjo ir Rytis Kvedarauskas, ir Gabija Jareckaitė.

Beje, Pumpėnuose gyvenanti Gabija išsitaria, kad jų kaimynė – Marija Šimanskienė, kuri yra Onos Bluzmienės dukra. Kaip čia viskas persipynę ir perduodama iš kartos į kartą.

– Labai mėgstam liaudies dainas. Gabijos balsas – savotiškas, originalus. Jis stiprėja, ši solistė daro pažangą, – pastebi mokytoja.

Visą straipsnį skaitykite 2017-05-16 „Darbe“

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.