Puikus mūsų dziudistų pasirodymas

Ant aukščiausiojo garbės pakylos laiptelio – Nikita Rinkiavičius. Asmeninio albumo nuotrauka.

Balandžio pabaigoje Pasvalyje, „Pieno žvaigždžių“ arenoje, vykusios antrosios atvirosios rajono dziudo pirmenybės toli pranoko jų sumanytojos dziudo trenerės Daivos Arbatavičiūtės lūkesčius. Į Pasvalį suvažiavo net 252 (!) jaunieji sportininkai ne tik iš įvairių mūsų šalies miestų, bet ir iš kaimyninės Latvijos bei Rusijos Federacijos Kaliningrado srities. Primename, kad pernai gegužės pabaigoje organizuotame pirmajame atvirajame rajono dziudo čempionate rungėsi 80 dziudistų iš Biržų, Kauno, Panevėžio, Plungės ir mūsų rajono.

Sveikinimo žodį tarę Seimo narys Antanas Matulas, Savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas ir Sporto mokyklos direktorė Eugenija Butrimienė pasidžiaugė vis labiau rajone populiarėjančiomis dziudo imtynėmis, o sportininkams palinkėjo gražių ir garbingų kovų. Po Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos ketvirtokės Rūtos Preidžiūtės atlikto valstybės himno, ant tatamio išėjo mažiausieji dziudo mėgėjai.

Rytą prasidėjusios dziudo kovos baigėsi tik vakare.

Puikiai pasirodė pirmenybių šeimininkai – D. Arbatavičiūtės auklėtiniai, iškovoję du aukso, net septynis sidabro ir du bronzos medalius. Antrojo atvirojo rajono dziudo čempionato nugalėtojais tapo broliai Aleksas Rinkiavičius (svorio kategorija iki 55 kg) ir Nikita Rinkiavičius (per 66 kg). Vicečempionų titulus iškovojo Jorūnas Gegieckas (iki 46 kg), Joris Dagys (iki 50 kg), Ernestas Dobrodiejus (iki 55 kg), Lukas Breivė (iki 60 kg), Rokas Matuzevičius (per 66 kg), Dovydas Dobrodiejus (iki 66 kg) ir Paulius Adomavičius (iki 81kg). Ant trečiojo garbės pakylos laiptelio užkopė Arnoldas Mažeika (iki 66 kg) ir Lukas Paliulis (iki 73 kg).

Iš pirmenybėse dalyvavusių dvidešimties komandų mūsų rajono jaunieji dziudistai užėmė penktą vietą. Komandinėje įskaitoje nugalėjo panevėžiečiai, antri liko vilniečiai, treti – biržiečiai, ketvirti – Kauno rajono dziudo mėgėjai.