Medžio motyvas – iš kūrėjų vaikystės

Vido DULKĖS nuotraukoje: Darbų autoriai – Leonora Stravinskienė ir Stasys Motiejūnas savo kūriniais Senjorų namų bendruomenę džiugina jau ne pirmą kartą.

Du žinomi rajono menininkai – Leonora Stravinskienė ir Stasys Motiejūnas – savo kūrybą pristatė Pasvalio užimtumo ir paslaugų centro pagyvenusiems ir neįgaliesiems bendruomenei: gyventojams, darbuotojams ir lankytojams. Ant Senjorų namų salės sienos puikuojasi Leonoros Stravinskienės karpiniai ir Stasio Motiejūno prieverpstės, rymo jo iš- drožtas Rūpintojėlis. Abiejų kūrėjų darbuose vyrauja medžių motyvas, tad karpiniai ir dro- žiniai itin gražiai dera vieni prie kitų.

– Užaugau vienkiemyje, netoli Pasvalio. Tėveliai labai mylėjo medžius. Jais buvo apsodinta visa mūsų sodyba, visos pakelės ir medžio motyvas į mano kūrinius atėjo tarsi savaime, kaip neatsiejamas gyvenimo palydovas. Pavadinimų prie karpinių nėra – patys susiraskit juose savo vaizdinius. Iš patirties žinau, kad žiūrovai kūriniuose dažnai įžvelgia daugiau prasmių, negu pats autorius, – teigė Leonora Stravinskienė.

Karpinių meistrė Senjorų namų gyventojams jau pažįstama ir iš ankstesnių parodų – ji čia ne kartą yra pristačiusi savo mokinių darbus.

Toma GIEDRYTĖ

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.