Iš Jonavos parsivežė laureato ir diplomantės diplomus

Savo puikiais pasiekimais toliau džiugina Pasvalio muzikos mokyklos auklėtiniai. Su svariais apdovanojimais iš Jonavoje surengto tradicinio, jau penktojo tarptautinio jaunųjų pianistų konkurso „Mano vaikystės draugas – fortepijonas“ grįžo mokytojos Lolitos Trepekūnienės auklėtiniai krinčinietė Gabrielė Kavaliauskaitė ir pasvalietis Domas Sargevičius. Domas tapo konkurso laureatu, o Gabrielė pelnė diplomantės vardą.

Kas dveji metai organizuojamas tarptautinis jaunųjų pianistų konkursas „Mano vaikystės draugas – fortepijonas“ vyko Janinos Miščiukaitės meno mokykloje. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes, atsižvelgiant į Muzikos mokykloje lankomą klasę ir amžių. Pasvalio muzikos mokyklos tre- čiokas vienuolikametis Domas pateko į jauniausiųjų ir gausiausią A grupę, kurioje savo muzikinius sugebėjimus parodė net 36 dalyviai iš Lietuvos, Lenkijos ir Estijos. Metais vyresnė ir penktoje klasėje besimokanti Gabrielė rungėsi B grupėje. Joje muzikinius kūrinius atliko 29 moksleiviai iš Lietuvos ir Estijos. Vyriausieji, 12-ka konkurso dalyvių, pateko į C grupę. Beje, Gabrielė ir Domas buvo vieninteliai šio konkurso dalyviai iš Panevėžio zonos. G. Kavaliauskaitė mokosi Krinčino Antano Vienažindžio pagrindinės mokyklos septintoje klasėje, o D. Sargevičius yra Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos penktokas.

Atlikėjų pasirodymus vertino Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos docento, fortepijono katedros vedėjo Donaldo Račio vadovaujama komisija: Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokytoja ekspertė Birutė Kumpikienė ir Nacionalinės M. K. Čiurlinio menų mokyklos mokytoja ekspertė Vilija Geležiūtė. Konkurso nuostatai įpareigojo atlikti du kūrinius – vieną iš baroko laikotarpio, kitą – pasirinktą.

Sigitas KANIŠAUSKAS

Visą straipsnį skaitykite 2016-12-01 „Darbe“.

 

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.