Gyvenimas be matematikos – ne gyvenimas…

„Yra tiesiog puiku, kad daugybė pasibaigusių gerų dalykų vėl pasikartoja, vėl tęsiasi. Būtent todėl mokyklų klasės ir universitetų auditorijos visada jaunos ir gyvos, – sveikindamas Pasvalio krašto mokinių matematikos aštuonioliktosios komandinės olimpiados profesoriaus Broniaus Grigelionio taurei laimėti dalyvius, sakė vienas jos iniciatorių ir organizatorių, mūsų kraštietis doc. dr. Antanas Apynis. Ir filosofiškai pridūrė:

– Matematikoje pradžia prasideda nuo pabaigos. Ryte jūs gavot vokus su uždaviniais, bet įvertinti jūsų darbą galėjome tik žinodami, kaip jums pavyko rasti tų uždavinių sprendimus. Ir nenusiminkit, jei vienam kitam uždaviniui pritrūko laiko ar, jei ne ten, kur reikėjo, padėjot kablelį. Gyvenime skaičiai yra labai svarbūs, bet dar svarbesnė galimybė bendrauti ir draugauti“.

Į šiemetę olimpiadą Pasvalio Petro Vileišio gimnazijon susirinko net dvidešimt viena komanda – dešimt jaunesniųjų ir vienuolika vyresniųjų dalyvių grupėse. Renginio šeimininkams – Pasvalio Petro Vileišio gimnazijai abiejose grupėse atstovavo po dvi komandas. Su jomis draugiškai varžėsi matematikos mėgėjų komandos iš dviejų mūsų rajono mokyklų – Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės ir Vaškų gimnazijų, bei svečiai iš Pakruojo „Atžalyno“, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus, Anykščių Jono Biliūno, Biržų „Saulės“, Panevėžio „Minties“, Juozo Balčikonio ir Vytauto Žemkalnio gimnazijų. Iš viso uždavinius savo komandose sprendė 105 mokiniai. Jaunesniųjų grupės darbą vertinusios komisijos pirmininkas doc. Antanas Apynis pastebėjo, jog šįkart susidarė neįprasta situacija, nes pirmą vietą teko pripažinti dviem komandoms, surinkusioms po lygiai balų. Tad nugalėtojų laurus pasidalino Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos I komanda (Faustas Linkevičius, Nerilė Švedavičiūtė, Benas Janušonis, Jovita Kuodytė, Vincas Linkevičius) ir Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos atstovai. Antra vieta atiteko Biržų „Saulės“ gimnazijos, trečia – Anykščių Jono Biliūno gimnazijos komandoms.

Nuotraukoje: Olimpiados laimėtojai, jų mokytojai ir gimnazijos svečiai.

Zina MAGELINSKIENĖ

Visą straipsnį skaitykite 2016-12-01 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

2 Comments

  1. „Žmagus be tikėjima, kara maksla ir nemokąs šakti yra kiaula“ /generolas Jonas Galvydis –Bikauskas“/. Šiek tiek panašu į „Gyvenimą be matematikos – ne gyvenimą“, a neaaa? Nagi, kas dar kokį „sparnuotą“ posakį žino?!?
    P. S. Man gi, gyvenimas be meilės – ne gyvenimas…

  2. „Jei tai rangosi – tai biologija; jei tai smirdi – tai chemija; jei tai neveikia – tai fizika; o jei jūs negalite to suprasti – tai matematika!“ /Magnus Alfred Pyke/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.