Teisėjų etikos ir drausmės komisija svarstys dar negirdėtą teisėjos išpuolį

Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėja Virginija Jurkštienė, dėl kurios užgaulaus ir įžeidžiančio elgesio iš darbo išėjo dvi posėdžių sekretorės, turėtų gerokai permąstyti savo elgesį, nes kitu atveju gali tekti nusivilkti teisėjo mantiją. Temidės tarnų elgesį vertinanti Teisėjų etikos ir drausmės komisija pirmadienį nutarė V. Jurkštienei iškelti drausmės bylą.

„Manome, kad teisėja elgėsi netinkamai, ji nebuvo mandagi, pakanti, santūri, situaciją sprendė netinkamai“, – sprendimą iškelti drausmės bylą komentavo komisijos pirmininkas Algis Norkūnas.

Drausmės bylos iškėlimą Pasvalio teisėjai inicijavo jos kolegos iš to paties teismo – jau ne pirmas kartas, kai V. Jurkštienė įsivelia į konfliktus su teismo darbuotojais, bet visos ribos buvo peržengtos po konflikto šią vasarą.

Kaip paaiškėjo, dar liepos 19 d. teisėja užsipuolė ir įvairiais įžeidžiančiais žodžiais prie savo kabineto iškeikė kartu su ja dirbančią posėdžių sekretorę.

„Debile, mąstyk, jeigu dar turi kažkiek smegenų“, – sekretorei pakeltu tonu rėžė V. Jurkštienė.

Šį teisėjos išpuolį girdėjo ne vienas teismo darbuotojas, o posėdžių sekretorė, neatlaikiusi įtampos, nutarė išeiti iš darbo. Kaip ir kita posėdžių sekretorė, kuri darbą paliko šiek tiek anksčiau. Tiesa, debile išvadinta sekretorė norėjo likti dirbti teisme, bet tuo metu jai nebuvo galima pasiūlyti kitų pareigų, todėl ji nutarė pasitraukti, nes, kaip pati nurodė, bijo teisėjos V. Jurkštienės.

Teikime etikos sargams buvo nurodyta, kad iš teismo dėl konfliktų su teisėja pasitraukusios posėdžių sekretorės visuomet tinkamai atliko savo pareigas, buvo mandagios ir niekas, išskyrus teisėją V. Jurkštienę, jų elgesiu nesiskundė.

Kaip paaiškėjo, V. Jurkštienei užkliuvo ne tik posėdžių sekretorės – anksčiau ji ne kartą buvo užsipuolusi ir teismo patalpas valančią valytoją, kuriai net ant savo darbo stalo palikinėdavo įvairius raštelius su nurodymais.

Visą straipsnį skaitykite 2016-10-27 „Darbe“.

Dainius SINKEVIČIUS

www.DELFI.lt

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.